SPIRALA ŻYCIA I ŚMIERCI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Deaths Of Ian Stone

:: REŻYSERIA ::
Dario Piana

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Mike Vogel,
Jaime Murray,
Christina Cole
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5,5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: SPIRALA ŻYCIA I ŚMIERCI ::

 

Mieszkający w Londynie młody Amerykanin Ian Stone codziennie... umiera. Za każdym razem śmiercią gwałtowną i tragiczną. Codziennie rano budzi się do życia jako zupełnie inny człowiek – raz jest zawodnikiem uniwersyteckiej drużyny hokejowej, później urzędnikiem biurowym, kierowcą taksówki... W każdym kolejnym życiu pojawia się w pobliżu ta sama kobieta – Jenny. Raz jest jego dziewczyną, następnym razem pielęgniarką. Zdesperowany Ian próbuje dociec, co jest przyczyną tej nieludzkiej spirali śmierci i zmartwychwstania. Wygląda na to, że należy jej szukać w przeszłości...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Oglądając film dopatrzyłem się dwóch małych błędów, które jak sądzę nie wynikają z winy dystrybutora, lecz z kopii dostarczonej do niego. Pierwszym z nich jest efekt ziarna, do którego na dłuższą metę można się przyzwyczaić i w żaden sposób nie zakłóca projekcji. Drugim z błędów jest dziwne rozmazywanie się kolorów, jednak nie jest to zjawisko stałe, lecz widoczne tylko w niektórych scenach. Po za tym wszystkie elementy składające się na obraz stoją na bardzo dobrym poziomie, takie jak na przykład, płynność czy też kontrast.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5. 1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas oglądania nie doświadczycie żadnych zakłóceń, które negatywnie wpłynął na jakość odtwarzanego dźwięku. Jednorazowo dojdzie do zatrzymania się dźwięku, z powodu zmiany warstwy płyty. Wersja z lektorem jest trochę słabsza, ponieważ jego głos może zakłócić oryginalne dźwięki słyszalne w tle. Po za tym wszystko stoi na jak najwyższym poziomie.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobione jest wręcz rewelacyjnie, choć nie ma zbytnich udziwnień i ulepszeń w postaci wielu animacji. Cechuje je prostota i łatwość w poruszaniu. Na gratulacje zasługuje grafika, która jest świetna i nie jest przepełniona mnóstwem elementów. Każda opcja posiada inny szablon, co pozwala na trochę inne spojrzenie na to wydanie DVD. Świetny podkład muzyczny, znakomicie wprowadza widza w nastrój filmu. Ciekawie została dobrana kolorystyka, która nie zdradza wszystkich szczegółów na temat danej produkcji, można jedynie się domyślać o co tak na prawdę tutaj chodzi.

Na płycie znajdują się jedynie standardowe dodatki, choć przy tym filmie dystrybutor mógł dołączyć coś więcej, oto te bonusy:
- ZWIASTUN KINOWY
- ZAPOWIEDZI
- WYBÓR SCEN
- Inne DVD

Już się przyzwyczaiłem, że na płytach Monolith są standardowo te same dodatki, jednak zdarzają się i takie wydania, na których jest ich od groma, tutaj oczywiście znajdziemy tylko standard.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::