STAY ALIVE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Stay Alive

:: REŻYSERIA ::
William Brent Bell

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
80 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Jon Foster,
Samaire Armstrong,
Frankie Muniz...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
(anamorficzny)

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: STAY ALIVE ::

 

Grupa młodych pasjonatów z Nowego Orleanu zdobywa wersję testową nowej super gry z gatunku survival horror - „Stay Alive”. Gra oparta na prawdziwej historii siedemnastowiecznej seryjnej morderczyni, węgierskiej arystokratki Elżbiety Batory, zwanej „Krwawą Hrabiną”. Gra jest oszołamiająca, ma fantastyczne efekty specjalne, wciąga uczestników bez reszty. Jest tylko jeden problem: młodzi gracze giną w identyczny sposób, jak postaci w grze… Granica między światem rzeczywistym i wirtualnym zaciera się, a określenie „game over” nabiera zupełnie nowego znaczenia.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9 (1.78:1), co daje ciekawy efekt podczas oglądania, jest to coś ala obraz panoramiczny, tylko trochę szerszy. Oczywiście wszystko jest przejrzyste, niezamglone, ostre… Czasami może się zdarzyć, że zobaczymy leciutki śnieżek, ale nie jest to już wina wydawcy DVD - Monolith. Obraz przez większą połowę filmu pogrążony jest w ciemnościach, co sprawia, że dosłownie w każdej chwili możemy go przetestować. Ogólnie rzecz biorąc, obraz stoi na dobrym poziomie, wszystko jest widoczne i łatwe do uchwycenia, i nie spotkamy tutaj dużej ilości błędów.

Dolby Digital 5.1 to już standard, choć czasami pojawiają się i starsze wersje tego formatu, to tutaj wydawca uzbroił DVD akurat w DD 5.1. Do wyboru mamy trzy języki, oryginalny (angielski), polski i węgierski. W przypadku tego ostatniego, jest to dubbing. Polska wersja oryginalna jest stworzona bez jakichkolwiek błędów, wszystko znakomicie słyszalne, ani na chwile dźwięk nie załamuje się. Pasjonaci tej właśnie wersji mogą być trochę zawiedzeni oglądając „polski akcent”, ponieważ lektor czasami tłumi niektóre dźwięki. Po za tymi malutkimi błędami wszystko jest dobrze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zrobiono w dwóch wersjach, polskiej i węgierskiej. Oczywiście dla osób nieznających języka węgierskiego proponuję wersję polską. Po włączeniu się głównego menu, do wyboru mamy pięć opcji – start filmu, wybór scen, zwiastun, ustawienia i zapowiedzi. Całość oprawiona jest w dość ciekawą charakteryzację i szatę graficzną. Na głównym planie widnieje pad, z którego ścieka krew, na tle drogi i „płynących chmur”. Od czasu do czasu, na głównym planie,  pojawiają się napisy reklamowe mające zachęcić do kupna filmu – „umierasz w grze – umierasz naprawdę” oraz „żeby przeżyć, musisz wygrać”. Dodatkowo w tle leci spokojna muzyka, która po części wprowadza w klimat filmu. W menu nie ma jakiś przerażających elementów od których mogłoby się zrobić niedobrze, jest ono zrealizowane tak, aby nie zdradzać większych szczegółów z filmu.

Dodatków na płycie nie ma za wiele, prawdę mówiąc jest ich trzy i są to podstawowe dodatki, które muszą znaleźć się tam. Oto one:
- wybór scen – jest to wybór dwunastu scen, dzięki którym nie musimy przewijać całego filmu, aby przeskoczyć do momentu, który nas interesuje.
- zwiastun – kinowy zwiastun „Stay Alive”, myślę, że tutaj nic więcej nie trzeba dodawać.
- zapowiedzi – do wyboru mamy dwa trailery kinowe i dwanaście DVD, jak to mówią, dla każdego coś dobrego.
Może dodatki nie są rewelacyjne, ale zawsze to coś.


AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::