SZEPTY W MROKU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Saint Ange

:: REŻYSERIA ::
Pascal Laugier

:: JĘZYK ::
Francuski

:: PRODUKCJA ::
FRANCJA

:: ROK PRODUKCJI ::
2004

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Virginie Ledoyen,
Lou Doillon,
Catriona MacColl...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: SZEPTY W MROKU ::

 

Francja, lata 60. XX wieku. Opuszczony sierociniec, położony na odludziu gdzieś w Alpach. Długie, puste korytarze, sypialnie wypełnione rzędami metalowych łóżek - niemi świadkowie żelaznej dyscypliny, jaka panowała tu jeszcze do niedawna. Uporządkowanie sierocińca powierzono delikatnej, zamkniętej w sobie Annie. Razem z nią mieszkają prostolinijna kucharka Helenka oraz Judith – jedyna dziewczynka, która jeszcze nie opuściła sierocińca. Ale tylko Anna doświadcza czegoś niewytłumaczalnego – każdej nocy słyszy dziecięce głosy, śmiechy, płacz rozbrzmiewające w pustych pomieszczeniach. Może to tylko wytwór wyobraźni nadwrażliwej dziewczyny, a może porzucony sierociniec kryje jakąś mroczną tajemnicę...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych obrazów, jakie widziałem do tej pory. Pełna gama kolorów, świetny kontrast, praktycznie nie istnieją żadne zakłócenia. Obraz powala pod każdym względem. Ciężko dopatrzeć się pikselowatych kwadracików, które są nieodłącznym elementem wydań DVD. Dzięki bardzo dobrej ostrości wszystko jest świetnie widoczne, nie musimy domyślać się co kryje się w zakamarkach. Również format, w którym zapisany jest obraz, sprzyja oglądaniu. Nie spotkałem się, żeby w którymś momencie przycieło obraz. Po prostu dobra robota wydawcy, aby więcej było takich wydań DVD, z takim obrazem.

Dźwięk to kolejny popis wydawcy. Zapisany jest on w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji z lektorem jak i oryginalnej. Nie spotkałem się choćby na chwilę, aby dźwięk był neutralizowany przez nieudolne wytworzenie płytki z filmem. Jest on czysty, wyraźny, potrafi dać w kość. Jedyny mankament występuje przy wersji z lektorem, który czasami tłumi to co rozgrywa się w tle. Po za tym nie istnieją jakiekolwiek usterki, które negatywnie mogłyby wpływać na poziom wydanej płyty.


:: MENU / DODATKI ::

Menu główne wygląda dość ciekawie. Na głównym planie pokazuje się nam korytarz, gdzie rozgrywa się akcja. Dodatkowo dochodzą elementy animowane, które jeszcze bardziej poprawiają wizualnie menu główne. Nieodłącznym elementem każdej z opcji jest klimatyczny utwór. Nastrojowa muzyka po części wprowadza nas w klimat filmu i pozwala połowicznie wprowadzić nas w akcję rozgrywaną na ekranie. Główni bohaterowie są nieodłącznym elementem poszczególnych opcji, gdzie w tle widzimy ich postacie wtopione w kompozycje menu. Muszę przyznać, że interfejs menu to solidna robota.

Dodatków na płycie za wiele nie ma. Dołączono tylko te podstawowe, czyli wybór scen, zapowiedzi i zwiastun. Na większą uwagę zasługują zapowiedzi, jest ich dość duża ilość, bo aż szesnaście. Możemy zobaczyć co Monolith planuje, czy już wydał na DVD. Trochę kiepsko, że na płycie nie znalazły się przynajmniej komentarze aktorów i twórców filmu, przynajmniej dowiedzielibyśmy się coś ponadto co można wyczytać z gazet.


AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::