SZUBIENICA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Gallows

:: REŻYSERIA ::
Travis Cluff, Chris Lofing

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
77 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Cassidy Gifford,
Reese Mishler,
Pfeifer Brown...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 5

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: SZUBIENICA ::

 

Po dwudziestu latach od wypadku, w wyniku którego podczas szkolnego przedstawienia śmierć poniósł odtwórca głównej roli, uczniowie tej samej małomiasteczkowej szkoły postanawiają ponownie wystawić feralną sztukę. Jest to chybiona próba uczczenia rocznicy tragedii. Szybko przekonują się jednak, że do pewnych rzeczy lepiej nie wracać. 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Film, podobnie jak "Paranormal Activity", nakręcony został kamerą z ręki jednego z aktorów. Czasami ma sie wrażenie, że to przez tą technikę widać niedociągnięcia obrazu, które podczas normalnych produkcji byłyby nie do zaakceptowania. Widać nieostre elementy, rozmyte tło, ziarnice obrazu, szumy oraz inne zabrudzenia. Najlepsze jest to, że akurat tutaj pasuje to w stu procentach.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem oraz w wersji rosyjskiej. Na płycie znalazła się jeszcze turecka wersja językowa, jednak w DD 2.0. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów, które mogłyby popsuć odbiór. Trochę można mieć zastrzeżenie do samego głosu lektora, który według mnie nie trzyma odpowiedniego klimatu związanego z grozą.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to najgorszy element wydania. Standardowe wydanie Galapagos, w którym jedynie plansza główna opatrzona jest w tło pochodzące z produkcji. Pozostałe plansze są jednokolorowe z interaktywnym menu do wyboru. Dodatkowo menu zrobione jest w języku angielskim, jednak nie zmienia to łatwości w poruszaniu się po nim.

Na płycie znalazły się ciekawe dodatki, które bezpośrednio związane są z produkcją. Na płycie znajdziecie:
- Charlie: każda szkoła ma swoją tajemnicę - ponad dziewięciominutowy reportaż z planu oraz wypowiedzi twórców i aktorów,
- niewykorzystane sceny,
- gagi i wiele więcej.
Świetne wydanie. Dużo dodatkowych bonusów, które na pewno uszczęśliwią każdego. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::