TAJEMNICA ALEKSANDRY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Alexandra's Project

:: REŻYSERIA ::
Rolf De Heer

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
???

:: ROK PRODUKCJI ::
2003

:: CZAS TRWANIA ::
105 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Helen Buday,
Gary Sweet,
Samantha Knigge...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: TAJEMNICA ALEKSANDRY ::

 

W dniu swoich urodzin Steve wraca z pracy do domu. Ku swojemu zdziwieniu odkrywa, że jego żona, Aleksandra, zamiast tradycyjnie czekać na niego z prezentami, zniknęła. Zostało po niej jedynie tajemnicze nagranie na kasecie wideo...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest rewelacyjny, ani kiepski. Stoi on na dobrym poziomie. Jedynym minusem, który możemy tutaj doświadczyć, jest ziarnica. Widoczna jest ona tylko w ciemniejszych scenach, które dominują w filmie. Obraz nie zacina się, kontrast jest bardzo dobry, nie doświadczymy pikselozy, dobór kolorów jest zazwyczaj dobry. Obraz współgra wraz z dźwiękiem, więc sytuacje typu, najpierw słyszymy, a później widzimy, nie istnieją. Film zapisany jest na płycie jednowarstwowej, więc jakichkolwiek zatrzymań również nie ma. Proporcje obrazu również sprzyjają oglądania, jest to format 16:9.

Dźwięk standardowo zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej oraz z lektorem. Włączając film, od razu słyszymy świetne efekty dźwiękowe, które połączone wraz z ciekawie skomponowaną ścieżką dźwiękową dają znakomity efekt końcowy. Nie istnieją momenty, w których jakichkolwiek element mógłby zakłócać ścieżkę dźwiękową. Znakomita jakość dźwięku sprawia, że usłyszymy dosłownie wszystko co dzieje się na ekranie. Jedynym minusem jest wersja z lektorem, ale jak to zawsze bywa, coś za coś, ułatwienie z polskim akcentem może tłumić niektóre dźwięki.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzono w całości w animowanej wersji, coś na styl flashu. Wszystkie opcje zrobione są na jedno kopyto, jedynie co je odróżnia, to ułożenie opcji do wyboru oraz filmik widoczny na środkowym ekranie. Jednak muszę stwierdzić, że menu jako całość, prezentuje się dość ciekawie, wszystko dzięki grafikom z GutekFilm. Ciekawy dobór kolorów, zachowana ciemna kolorystyka, a nie jaskrawe barwy. Wszystkie opcje posiadają dość ciekawy podkład dźwiękowy, powiem nawet, że ciężko spotkać tak dobry na innych wydania DVD.

O dodatkach nie ma tutaj mowy. Umieszczono tylko te podstawowe, a są to:
- ZWIASTUNY - dokładnie sześć trailerów z GutekFilm oraz MayFly.
- WYBÓR SCEN - szybki dostęp do kilkunastu scen, na jakie podzielony jest film.
Ciężko tutaj mówić o jakichkolwiek dodatkach. Podstawy były dobre na początku DVD, a teraz widz domaga się czegoś więcej, a nie marnych kilku trailerów.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::