TAJEMNICA MARROWBONE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Marrowbone

:: REŻYSERIA ::
Sergio G. Sanchez

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Hiszpania

:: ROK PRODUKCJI ::
2017

:: CZAS TRWANIA ::
106 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
George MacKay,
Anya Taylor-Joy,
 Charlie Heaton ...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
Książka + DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: TAJEMNICA MARROWBONE ::

 

Jack Marrowbone wraz z trojgiem młodszego rodzeństwa mieszka w położonej na odludziu rodzinnej posiadłości. Po śmierci ukochanej matki rodzeństwo stworzyło tu sobie własny, bezpieczny świat, bez udziału dorosłych. Od pewnego czasu jednak mieszkańcy domu zaczynają doświadczać niewyjaśnionych, coraz bardziej niepokojących zjawisk. Wkrótce dochodzą do przerażającego wniosku, że na poddaszu ich domu kryje się jakaś wroga istota, w tajemniczy sposób związana z przeszłością ich rodziny…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Jednak posiada dwa małe minusy, które można uznać za bardzo błahe. Pierwszym z nich jest niewielka ziarnica obrazu, która w niczym nie przeszkadza. Zaś drugim są mało żywe pastele, jednak tutaj to zabieg zamierzony, który obsadza historię w odpowiednich latach. Wydanie posiada niezłą ostrość, jak również pozbawione jest pikselozy, czy innego typu zabrudzeń. Ładna czysta i przejrzysta wizja. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk jest tutaj bardzo ważnym elementem, który nie posiada żadnych minusów. Wszystko gra czysto i bez jakichkolwiek zarzutów. Dźwięk dobrze nadaje odpowiedni klimat i w momentach, gdy mamy się bać to tak jest. Linia melodyczna działa płynnie i nie zacina się.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Całość stworzono jako animację z dużym ekranem w tle, zaś w centralnej części umiejscowiono interaktywne menu, które jest czytelne i przejrzyste. Dobór pasteli również trafiony. Dominują ciemne kolory, a linia melodyczna słyszalna w tle nadaje odpowiedni klimat. Oczywiście wszystkie opcje posiadają ten sam podkład graficzny i dźwiękowy, jednak można to wybaczyć.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Dodatkowo wydawca zamieścił krążek w książkowym wydaniu, gdzie mamy klika ciekawych informacji na temat produkcji. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- książka.
Wydanie książkowe "Tajemnica Marrowbone" wypada bardzo dobrze. Wszystkie elementy stoją na wysokim poziomie i na pewno wielu jego posiadaczom się spodoba. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::