TO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
It

:: REŻYSERIA ::
Andy Muschietti

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2017

:: CZAS TRWANIA ::
129 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Jaeden Lieberher,
Jeremy Ray Taylor,
Bill Skarsgård...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 5

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: TO ::

 

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Obraz jest dobrej jakości, jednak posiada swoje mankamenty. Podstawowym i nieodłącznym minusem jest ziarnica obraz, która ma bardzo mały wpływ na jakość wizji, ale zawsze trzeba o niej wspomnieć. Podczas odtwarzania dostrzegłem również zbyt mało żywe kolory, najgorzej jest z czernią, wygląda trochę na wypłowiałą. Poza tym, nie znalazłem innych mankamentów. Obraz działa płynnie. Nie zacina się. Współgra z linią melodyczną i nie pojawia się pikseloza oraz innego typu zabrudzenia.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem oraz wersji rosyjskiej i tureckiej. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów, które mogłyby popsuć odbiór. Wszystkie najmniejsze elementy są dobrze słyszalne i nic nie umknie Waszej uwagi. Brak jest tutaj szumów, czy trzasków. Linia melodyczna współgra z obrazem. Wielokrotnie daje o sobie znać, trzymając widza w napięciu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to najgorszy element wydania. Plansza główna zaopatrzona jest w klimatyczną tapetę pochodzącą z filmu oraz dość mroczny podkład dźwiękowym. Zbilansowane kolory i ładne tło oraz przejrzysty układ interaktywnego menu pozwoli na łatwą nawigację. Pozostałe opcje pozbawione są klimatycznego podkładu graficzne i dźwiękowego. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że większość produkcji wydanych przez Galapagos Films na DVD posiadają angielskie menu. Nie przeszkadza to w żadnym razie w nawigacji. Znajduje się tutaj kilka opcji, które wszyscy bez problemu odczytają. Użyta czcionka jest czytelna, a dobór jest koloru nie psuje w żadnym razie końcowego efektu.

Na płycie znalazły się dwa dodatki, lecz jeden jest wart bliższego przyjrzeniu. Oto co tutaj znajdziemy:
- wybór języka,
- sceny niewykorzystane - ponad czternaście minut scen, które nie znalazły się w filmie.
Świetny dodatek, który napewno zainteresuje każdego widza, a czas jego trwania podwaja atrakcyjność wydania. Bez problemu mogę polecić film, jak również same wydanie DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::