TURISTAS  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Turistas

:: REŻYSERIA ::
John Stockwell

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
94 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Josh Duhamel,
Melissa George,
Olivia Wilde...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: TURISTAS ::

 

Autokar pełen turystów mknie przez krętą, brazylijską drogę. Na skutek niefrasobliwości kierowcy, dochodzi do poważnego wypadku i auto spada z drogi roztrzaskując się o skały. Ocalonym pozostaje czekać na odludziu trzy dni aż nadjedzie pomoc. W plenerze rajskiej plaży, w rytmie brazylijskich rytmów, szalonego tańca, używek i seksu grupa młodych ludzi z wolna traci świadomość... Pozbawieni wszystkich swoich rzeczy i dokumentów, przerażeni odkrywają mroczną stronę beztroskich wakacji...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest pierwszym popisem wydawcy. Praktycznie nie dostrzegłem jakichkolwiek minusów. Długo zastanawiałem się, czy kontrast nie jest trochę za słaby, ale później przyjrzałem się innym sceną i postanowiłem nie pogrążać tego wydania DVD. Bardzo dobrze dobrana kolorystyka,  brak zamazów oraz pikselowatych kwadracików. Kinowy parametry obrazu sprawiają, że film ogląda się świetnie, jest to format 16:9. Nie doświadczymy również zatrzymywania obrazu, ponieważ film zapisany jest tylko na jednej warstwie.

Dźwięk to standard, a mowa tutaj o Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej jak i z lektorem. Nie posiada on jakichkolwiek wad, no chyba, że uznać wersję z lektorem za minus, z powodu tłumienia niektórych dźwięków słyszalnych w tle. Cała ścieżka dźwiękowa jest znakomicie słyszalna. Nie istnieją momenty, w których linia melodyczna przestaje współgrać z obrazem. Nie doświadczymy również przestojów dźwięku, ponieważ film zapisany jest na płycie jednowarstwowej.


:: MENU / DODATKI ::

Przyznam, że styl w jakim stworzone jest menu bardzo mnie zaskoczył, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Całe główne menu zrobiono na wzór ekranu, gdzie widzimy jedne z najciekawszych scen z filmu. Całej otoczce towarzyszy wręcz znakomita oprawa dźwiękowa, nie są to dźwięki pochodzące bezpośrednio z prezentowanych scen, a część utworu z soundtracku. Przechodząc do poszczególnych opcji, widzimy zupełnie inny styl, który nie jest gorszy. Menu nie jest zrobione na odwal, widać w nim precyzję i niezły pomysł.

Tutaj moje zdziwienie było tym większe, że BestFilm umieścił kilka ciekawych dodatków. Oto one:
- ZWIASTUN - trailer "Turistas".
- 10 USUNIĘTYCH SCEN - są to sceny, których pozbyto się z filmu, nie można było ich zobaczyć w wersji kinowej.
- ALTERNATYWNE ZAKOŃCZENIE - jest to zakończenie, którego nie zdecydowano się użyć w wersji kinowej.
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiająca nawigację po filmie.
Jak widać na płycie znalazły się również inne dodatki prócz tych podstawowych. W końcu możemy dowiedzieć się o filmie coś więcej, a nie poszukiwać niektórych informacji w internecie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::