UCIECZKA Z PRETORII  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Escape from Pretoria

:: REŻYSERIA ::
Francis Annan

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2020

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
12 lat

:: OBSADA ::
Daniel Radcliffe,
Daniel Webber,
Ian Hart...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: UCIECZKA Z PRETORII ::

 

RPA, rok 1978. Członkowie zdelegalizowanego Afrykańskiego Kongresu Narodowego Tim Jenkin (Daniel Radcliffe) i Stephen Lee (Daniel Webber) zostają aresztowani za produkcję i kolportaż ulotek wzywających do walki z apartheidem. Po rocznym pobycie w areszcie sąd skazuje ich na wieloletnie kary więzienia. Uznani za niebezpiecznych terrorystów trafiają do zakładu o podwyższonym rygorze w Pretorii. Osadzeni w fatalnych warunkach, skazani na łaskę i niełaskę brutalnych strażników, wiedzą, że, by przeżyć, muszą wyrwać się zza krat. Wspólnie z grupą innych więźniów politycznych zaczynają opracowywać plan ucieczki...

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Film to standardowy twór dzisiejszych czasów, czyli na ekranie zobaczycie małą ziarnicę obrazu, która podczas oglądania w ogóle nie przeszkadza. Wizja bardzo dobrze radzi sobie w scenach w półmroku, jak również tych ze sporą ilością światła. Wszystkie elementy są bardzo dobrze widoczne, jak również są o odpowiedniej ostrości. Standardowo nie dostrzeżecie innych zabrudzeń obrazu, takich jak szumy, paprochy, czy niechcianych wtrąceń. Klasycznie wizja pozbawiona jest pikselozy, a sama kompresja filmu nie pozwala na rozmywanie się tła.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno wersja oryginalna, jak i ta z polskim lektorem. Jest to najlepszy element całego wydania. Pozbawiony jest on błędów, które mogą przeszkadzać podczas projekcji. Dźwięk jest czysty, a nawet najmniejsze szmery są dobrze słyszalne. Linia melodyczna współgra z obrazem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzone przez Monolith jest ciekawe. Otrzymujemy animację stworzoną z kilku ekranów, gdzie możecie zobaczyć bardzo krótkie urywki z filmu. Trochę szkoda, że otacza je jasne tło, co nie do końca mi pasuje do całości. Każda z opcji menu posiada inne ułożenie samych ekranów, co przynajmniej odróżnia poszczególne opcje. Nie zapomniano o podkładzie dźwiękowym, który o dziwo, przy takiej produkcji brzmi jak utwór operowy.

Na płycie znalazło się kilka standardowych dodatków, które promują same wydawnictwo. Oto co tutaj znajdziecie:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Trochę szkoda, że wszystkie bonusy zamieszczane przez Monolith są zazwyczaj reklamą samego wydawnictwa, lub przybliżają nam zamieszczony film. Ostatnimi czasy ciężko o jakieś konkretne dodatki. Mimo to, wydanie stoi na dobrym poziomie, przynajmniej od strony technicznej, dlatego też polecam.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::