UCZCIWY ZŁODZIEJ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Honest Thief

:: REŻYSERIA ::
Mark Williams

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2020

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
12 lat

:: OBSADA ::
Liam Neeson,
Kate Walsh,
Jai Courtney...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: UCZCIWY ZŁODZIEJ ::

 

Tom Carter (Liam Neeson) od lat jest zmorą niewielkich banków rozproszonych na amerykańskiej prowincji. Choć ukradł blisko 9 milionów dolarów, jego tożsamość pozostaje nieodgadniona. Kiedy jednak poznaje Annie (Kate Walsh), zakochuje się bez pamięci. Pod jej wpływem decyduje się zerwać z dotychczasowym zajęciem i pójść na układ ze ścigającym go FBI. W zamian za prawo do nowego, uczciwego życia, chce zwrócić zrabowane pieniądze. Nie podejrzewa, że stróże prawa postanowią wykorzystać zaistniałą sytuację, by zagarnąć fortunę i posłać go za kratki. Postawiony pod ścianą, zmuszony będzie zawalczyć o wymarzoną przyszłość u boku ukochanej kobiety.

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. To co zobaczycie na ekranie nie odbiega od innych produkcji dzisiejszych czasów. Standardowo mamy małą ziarnicę obrazu, która na pewno nie będzie przeszkadzała podczas projekcji. Bezproblemowe przejścia pomiędzy scenami, brak zacinania się obrazu, czy jego śnieżenia. Film jest dobrze skompresowany, co nie powoduje zlewania się tła. Również kolorystyka nie kłuje w oczy, jest stonowana i przyjemna w odbiorze. 

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno wersja oryginalna, jak i ta z polskim lektorem. Przy tym elemencie nie mamy co narzekać. Dźwięk pełni tutaj bardzo ważną rolę. Napędza fabułę i trzyma w napięciu. Podczas projekcji nie należy ściszać głosu, ponieważ utracimy cały sens filmu. Linia melodyczna pozbawiona jest błędów, które mogą utrudniać odbiór.


:: MENU / DODATKI ::

Monolith po raz kolejny stanęło na wysokości zadania. Otrzymujemy bardzo ładnie wyglądające menu, które w całości wykonane jest jako animacja. Może każda z opcji wygląda identycznie, ale to mały szczegół. Menu podzielone jest na trzy sekcje. Pierwsza to interaktywne menu znajdujące się w dolnej części ekranu. Wydawca zastosował dobry dobór kolorystyki, przez co tło i sama czcionka nie zlewa się ze sobą i co najważniejsze poruszamy się po nim intuicyjnie. Drugim elementem jest nasz główny bohater zintegrowany z tytułem, który znalazł się w samym centrum. Ostatnim elementem jest duży ekran usytuowany w tle. Wydawca umieścił tam kilka urywków z filmu. Miłe urozmaicenie i jak najbardziej efektowne. Całemu menu towarzyszy podkład muzyczny, który nie do końca pasuje do gatunku.

Na płycie znalazło się kilka standardowych dodatków, które promują same wydawnictwo. Oto co tutaj znajdziecie:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Trochę szkoda, że kolejne wydanie DVD pozbawione jest materiałów dodatkowych poświęconych bezpośrednio produkcji. Mimo to, mamy tutaj ciekawy thriller, który na pewno warto zobaczyć. Polecam.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::