UDRĘCZENI  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Haunting in Connecticut, The

:: REŻYSERIA ::
Peter Cornwell

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
102 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Elias Koteas,
Virginia Madsen,
Kyle Gallner...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: UDRĘCZENI ::

 

Historia pełna jest opowieści o nawiedzonych miejscach i niewytłumaczalnych zjawiskach – jednak większości z nas trudno w nie uwierzyć. Z uporem odsuwamy od siebie wszelkie docierające do nas informacje na ten temat. Wszystko czego nie możemy racjonalnie wytłumaczyć traktujemy jak bajkę. Ale jest jedna sytuacja w której będziemy bezradni. Wtedy kiedy działanie takich sił dotknie nas osobiście. To, że nie jest to historia wymyślona, budzi największą grozę… Connecticut. Pojawianie się niewytłumaczalnych zjawisk sprawiło, że wiele wiosek opustoszało. W Dudleytown -północno-zachodniej części stanu - doprowadziło nawet do zbiorowego szaleństwa. Southington, rodzina wprowadza się do opustoszałego od lat domu. Krótko po przeprowadzce odkrywają na tyłach budynku mały cmentarz, w piwnicy salę do balsamowania zwłok oraz szuflady pełne niepokojących fotografii. To co działo się potem stało się źródłem wiedzy na temat najbardziej ekstremalnego i przekonującego przypadku działania sił paranormalnych, jaki kiedykolwiek został udokumentowany.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1). Obraz nie prezentuje się najlepiej, stoi na dobrym poziomie. Po pierwsze widoczna jest ziarnica obrazu, która czasami doskwiera nam w dużych ilościach. Drugim błędem jest efekt pulsacji kolorów, film jest za bardzo skompresowany i czasami niektóre kolory wyglądają jakby się rozmywały, a wtedy nie wszystkie elementy są widoczne (tylko niektóre sceny w półmroku). Z kontrastem nie powinniście mieć problemów. Czasami ziarnica obrazu przybiera różnokolorowe barwy. Reszta elementów bez zarzutu.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Wszystko słychać bardzo dobrze i nic nie umknie Waszej uwadze. Brak jest tutaj błędów jakościowych, które mogłyby wpłynąć negatywnie na odbiór filmu. Nie doświadczycie szumów, czy też trzasków.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda bardzo dobrze. Wszystkie opcje posiadają ruchome elementy w postaci krótkich animacji. Najlepiej wygląda menu główne, gdzie będziecie mogli zobaczyć kilka kluczowych postaci z filmu. Dzięki tym wstawkom traficie na kawał dobrej roboty. Wydawca dołączył ścieżkę dźwiękową do każdej opcji. Odpowiedni dobór kolorystyki, przez co tworzy się mroczny klimat.

Bonusów na płycie nie ma zbyt wiele, jednak ich ilość nie jest demotywująca, oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zobacz koniecznie (zapowiedzi DVD i kinowe),
- wywiady,
- film w wersji na iphone i ipod.
Bonusów jest w sam raz, ani za dużo, ani za mało. Film jest niezły, a to jest najważniejsze.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::