UKOJENIE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Solace

:: REŻYSERIA ::
Alonso Poyart

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
97 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Jeffrey Dean Morgan,
Anthony Hopkins,
Colin Farrell...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: UKOJENIE ::

 

Emerytowany psychiatra John Clancy (Anthony Hopkins) przed laty był jednym z najlepszych współpracowników FBI. Jednak po tragicznej śmierci córki postanowił zakończyć karierę. Tropiący nieuchwytnego seryjnego mordercę agent Joe Merriweather (Jeffrey Dean Morgan) próbuje nakłonić Clancy'ego do ponownej współpracy. 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się tylko na małą ziarnice obrazu, która nie przeszkadza w odbiorze filmu. Obraz radzi sobie bardzo dobrze w scenach, w półmroku. Film jest dobrze skompresowany, przez co tło nie pulsuje kolorami tęczy. Kontrast wywiązuje się ze swojej roli, nie zauważyłem typowych kwadracików. Obraz charakteryzuje płynność, brak szumów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk przy produkcjach w roli głównej z Anthony Hopkinsem spełnia główną rolę. Wielokrotnie to on napędza cały klimat i nadaje odpowiedni ton produkcji. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Każda z opcji posiada linię melodyczną, która podkreśla klimat filmu. Menu obsadzone jest w jasnych pastelach, ale muszę przyznać, że pasują one w stu procentach. Wszystkie opcje posiadają wspólny element animowany w postaci ręki z wtopionymi w niego urywkami z filmu. Wszystkie opcje są czytelne i na pewno nie będziecie mieli problemów z nawigacją. Trochę szkoda, że wszystkie opcje są podobne do siebie i nie wyróżnia ich żaden element.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki od Monolithu, która nie do końca uszczęśliwią wszystkich. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Dodatki nie powalają. Są zwykłym standardem, które posiada każde wydanie DVD
. Film powinien zaciekawić miłośników seryjnych morderców i wielbicieli mrocznych thrillerów. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::