UMYSŁ PRZESTĘPCY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Criminal

:: REŻYSERIA ::
Ariel Vromen

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2016

:: CZAS TRWANIA ::
87 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Kevin Costner,
Gary Oldman,
Tommy Lee Jones...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: UMYSŁ PRZESTĘPCY ::

 

Agent CIA Bill Pope (Ryan Reynolds) tropi w Londynie niebezpiecznego hakera o pseudonimie „Holender", którego działania mogą doprowadzić do wywołania III wojny światowej. Niestety ginie, zanim udaje mu się go dopaść. Agencja decyduje się skorzystać z eksperymentalnej procedury i wszczepić jego wspomnienia innej osobie. Wybór pada na byłego skazańca Stewarta (Kevin Costner). Teraz to w jego rękach spoczywać będzie los ludzkości.
 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas projekcji natkniecie się tylko na małą ziarnice obrazu, która nie przeszkadza w odbiorze filmu. Jest ona najbardziej widoczna w scenach w półmroku. Nie ma mowy o innych mankamentach obrazu. Film został dobrze skompresowany, nie będzie dochodziło do tworzenia się pikselozy, czy też do zacinania wizji. Kolorystyka jest żywa, nie ma tutaj miejsca na wypłowiałe pastele. Obraz działa płynnie i nie dochodzi do zatrzymań.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Podczas oglądania nie zauważyłem żadnych niedoskonałości, które wpływają niekorzystnie na odbiór produkcji. Dźwięk jest tutaj jednym z najważniejszych elementów, bez których film byłby naprawdę słaby. Dzięki niemu kreuje sie mocny klimat, który towarzyszy nam do samego końca. Linia melodyczna współgra z obrazem. Nie zacina się.  


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Standardowo Monolith swoje płyty DVD przedstawia w podobny sposób. Tym razem każda z opcji posiada podobny układa i rozmieszczenie, ale zdziwiło mnie to, że odróżniają się one tłem. Zastosowano tutaj różne animacje, odróżniające się poszczególnymi elementami. Mimo, iż zastosowano tylko dwa kolory, wszystko wygląda dobrze i klimatycznie. Dodatkowo dochodzi specyficzny podkład dźwiękowy, który dobrze wpasowuje się w tematykę i klimat. Interaktywne menu jest czytelne, przez co nie będziecie mieli problemów z nawigacją.

Na płycie znalazły się standardowe dodatki od Monolithu, która nie do końca uszczęśliwią wszystkich. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
To zwykły standard, który posiada każde wydanie DVD
. W filmie występuje dużo znanych aktorów, którzy potrafią odegrać swoje role i pokazać zamierzenia scenariusza. Czy jednak film sprosta Waszym gustom? Sami się przekonajcie. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::