UPIORNA NOC HALLOWEEN  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Trick 'r Treat

:: REŻYSERIA ::
Michael Dougherty

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Kanada

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
79 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Dylan Baker,
Rochelle Aytes,
Leslie Bibb...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 5

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: UPIORNA NOC HALLOWEEN ::

 

Zdobywca Audience Choice Award Screemfest! Przerażające, mroczne opowieści o obchodach najstraszniejszej nocy roku w wykonaniu producenta BRYANA SINGERA (reżyser filmów X-Men i Superman Powrót) oraz scenarzysty i reżysera MICHAELA DOUGHERTY (współscenarzysta filmów X2 i Superman Powrót). Upiorna noc Halloween podobnie jak Koszmarne opowieści i Opowieści z krypty zabiera widza w otchłań niegodziwości i przyprawia o dreszcze w czterech przeplatających się ze sobą opowieściach o nocy Halloween.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz prezentuje się bardzo dobrze. Podczas oglądania natkniecie się jedynie na mały minus, którym jest ziarnica obrazu, jednak to jest nieodłączny element każdego filmu, więc nie wiem czy można uznać to jako defekt. Nie ma problemów z płynnością obrazu, jak również z kolorystyką, czy też kontrastem. Dzięki temu ani na chwilę nie doświadczycie jakichkolwiek załamań wizji, które miałyby negatywny wpływ na odbiór obrazu.

Linia melodyczna jak zawsze jest najlepszym elementem każdego wydania DVD. Tak jest i tutaj. Zapisana jest ona w systemie Dolby Digital 5.1 zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Dźwięk współgra wraz z obrazem, przez co nie tworzy się efekt pogoni jednego z tych elementów za drugim. Brak szumów, które negatywnie wpływają na jakość odtwarzanego dźwięku.


:: MENU / DODATKI ::

Menu składa się z nieruchomych obrazów, które pochodzą stricte z filmu. Bardzo dobry kolor plansz świadczy o dobrym guście wydawcy. Każda opcja menu jest inna, jednak tylko główna posiada podkład muzyczny, reszta nie, nie sprawia to, że są one gorsze. Użyto tutaj ciekawej czcionki, która świetnie wtapia się w tło, a zarazem jest czytelna. Oczywiście menu jest interaktywne.

"Upiorna Noc Halloween" posiada bardzo ciekawe dodatki, o które aż się tutaj prosiło, a są to:
-
sceny dodatkowe,
- dokument z planu filmowego (komentarz reżysera),
- Cukierek albo psikus: Tradycja i legenda Halloween,
- Sceny dodatkowe z komentarzem reżysera MICHAELA DOUGHERTY,
- Upiorna noc Halloween: Życzenia świąteczne,
- Efekty specjalne w autobusie szkolnym.
Świetne dodatki, które zostały dołączone do tego wydania DVD sprawiają, że aż chce się mieć ten film. Ze swojej strony mogę polecić
"Upiorną Noc Halloween" wydaną przez Galapagos Films.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::