UWIĘZIONA W MROKU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Penthouse North

:: REŻYSERIA ::
Joseph Ruben

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2013

:: CZAS TRWANIA ::
82 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Michelle Monaghan,
Michael Keaton,
Barry Sloane...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 

 


:: UWIĘZIONA W MROKU ::

 

Zamknięta w sobie, niewidoma dziewczyna po przejściach, Sara (Michelle Monaghan), mieszka w eleganckim apartamencie na wysokim piętrze jednego z nowojorskich wieżowców. Jedyną bliską osobą jest jej chłopak, Ryan. Pewnego dnia, wracając do mieszkania, Sara potyka się o leżące w kałuży krwi ciało. To jej ukochany, zamordowany przed chwilą przez tajemniczego napastnika. To dopiero początek koszmaru. Bezwzględny przestępca Hollander (Michael Keaton) szuka zemsty – oraz diamentów, rzekomo ukrytych w tym apartamencie. Złapana w pułapkę, odcięta od świata dziewczyna przez wiele godzin będzie musiała znosić psychiczną i fizyczną przemoc. W tej nierównej walce może liczyć tylko na siebie…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Standardowo wydanie DVD zaopatrzone jest w mały defekt obrazu - efekt ziarna, jest ona mało widoczna i nie uprzykrza nam projekcji. Nie wiem, czy to wina mojego odbiornika, ale wydaje mi się, że ciemne pastele są trochę wypłowiałe. To chyba tyle minusów, które jednak nie są aż takie złe. Podczas oglądania na pewno nie uświadczycie pikselozy, która naprawdę jest denerwująca. Brak efektu pulsującego tła, jak również dziwnych zamgleń. Brak widocznych przestojów. Wizja współgra z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów, które w znaczący sposób mogłyby popsuć odbiór. Podczas oglądania potrzebne będą dobre głośniki, ponieważ bez nich będzie można trochę się zanudzić.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda całkiem przyzwoicie. Nie zawsze widuje się taki design zastosowany przez Monolith. Menu zbudowane jest z kafelek, w których zastosowano kilka filmowych urywków. Plansza główna oraz ustawienia zaopatrzone są również w dodatkową animowane tło. Wydawca nie zapomniał o podkładzie dźwiękowym, który według mnie odpowiednio został dobrany. Interaktywne menu jest dobrze widoczne i nie będziecie mieli problemów z nawigacją. Mam jedno zastrzeżenie co do kolorystyki podświetlanych napisów, które zmieniają się na niebieski, ale to tylko mały szkopuł.

Trochę rozczarowałem się dodatkami zamieszczonym na płycie. Mógłbym nawet powiedzieć, że ich tutaj nie ma, bo jak nazwać wybór scen i zwiastun.
Film wart jest obejrzenia, jednak musicie nastawić się mało straszny thriller, jednak o mrocznym klimacie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::