WIDEORAMA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Videodrome

:: REŻYSERIA ::
David Cronenberg

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Kanada

:: ROK PRODUKCJI ::
1983

:: CZAS TRWANIA ::
84 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Deborah Harry,
Peter Dvorsky,
Leslie Carlson

:: DŹWIĘK ::
Dolby Digital
2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
1.85:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 4/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 


:: WIDEORAMA ::

 

Twórca horrorów science fiction David Cronenberg (Mucha) stworzył film, który sprawi, że nikt już nie będzie ze spokojem oglądał telewizji! Reżyser w sugestywny sposób przedstawił historię, gdzie telewizyjne show manipuluje widzami i kontroluje ich poczynania. Videodrome jest przerażającym koszmarem o świecie, w którym telewizja potrafi zawładnąć ludzkim życie.

W roli głównej, jako hostessa, występuje gwiazda rocka Deborah Harry (to jej pierwszy znaczący film). Partneruje jej James Woods, kreujący rolę operatora telewizyjnego poszukującego ekstremalnych wrażeń we wstrząsających programach. Należy zwrócić uwagę na nagrodzone Oscarem efekty specjalne Ricka Bakera (Amerykański wilkołak w Londynie, Gwiezdne Wojny).


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Niestety, nie jest najlepszej jakości. Podczas oglądania widać małe kwadraciki, które może nie tak bardzo rzucają się w oczy, ale zdecydowanie psują efekt. Na szczęście obraz nie zacina się, jest w przyswajalnej wersji a'la wersja kinowa .

Chociaż jest tylko w formacie DD 2.0, to nie występują jakieś większe zakłócenia. Czysty i przejrzysty sprawia, że dość dobrze ogląda się ten film. W wielu momentach przekonujemy się, że świetnie nagrano i dopasowano muzykę do całości. Są nawet takie momenty, w których można się wystraszyć, a to wszystko dzięki muzyce.


:: MENU / DODATKI ::

"Videodrom" posiada bardzo kiepskie menu. Jest ono niezwykle prymitywne. Sam obrazek w tle ma kiepską jakość, a "animowane menu" sprawia wrażenie, jakbyśmy cofnęli się w czasie do grafiki z pierwszych komputerów.

Dziwi mnie, dlaczego to wydanie DVD jest tak okrojone. Nie jest to płyta z gazety, tylko normalne wydanie, które można dostać w obojętnie jakim sklepie. Na płycie znajduje się tylko jeden dodatek (nie licząc tych podstawowych) - zwiastun kinowy. Oto dodatki: Zwiastun Kinowy, Ustawienia, Wybór scen.

"Videodrome" jest bardzo dobrym filmem, choć to wydanie DVD może i nie jest najlepsze, ale to nie przesądza o klasie filmu. Polecam wszystkim oglądnięcie tego kultowego i zarazem jednego z lepszych filmów Davida Cronenberg'a.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA ::