W CIENIU MORDERCY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
A Killer Within

:: REŻYSERIA ::
Harry O. Hoyt

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2004

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
C. Thomas Howell,
Sean Young,
Ben Browder...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [1,78:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: W CIENIU MORDERCY ::

 

Adwokat z Dallas, Addison Terrill prowadzi spokojne i szczęśliwe życie rodzinne. Jego los na zawsze zmienia jedna noc. Po powrocie z pracy odnajduje swoją żonę brutalnie zamordowaną. Morderca pozostawia na ścianie tajemniczy napis. Addison podejmuje próbę rozwikłania zagadki zbrodni. Jego działania są tym bardziej desperackie, że policja uważa go za głównego podejrzanego. Z odsieczą przychodzi były gliniarz stosujący niekonwencjonalne metody pracy. Wspólne śledztwo przybliża ich do szokującej prawdy. Morderca jest bliżej niż Addison podejrzewa...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest zbyt rewelacyjny, posiada on dwie znaczące wady, a są to: ziarnica obrazu (widoczna przez cały czas trwania filmu, nie ustępuje ani na chwilę) oraz dziwne prześwity i wchodzenie kolorów na siebie, co jest w pewnych momentach bardzo denerwujące. Obraz zapisany jest w formacie 16:9 [1,78:1]. Kontrast wywiązuje się ze swojego zadania dzięki niemu praktycznie wszystko jest widoczne.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej oraz z lektorem. Podczas oglądania filmu nie usłyszałem jakichkolwiek minusów, które mogłyby wpłynąć na jakość odtwarzanego dźwięku. Wszystkie elementy są bardzo dobrze słyszalne i nic nie umknie waszej uwadze. Jest to jeden z najlepszych elementów tego wydania DVD.


:: MENU / DODATKI ::

Praktycznie całe menu obsadzone jest w jednym kolorze - niebieskim, trochę to dziwnie wygląda, ale nie jest tak najgorzej. Najlepszą rzeczą, która istnieje w menu to podkład muzyczny, który jest po prostu świetny i stanowi całą ikonę filmu. Menu oczywiście zrobione jest w interaktywny sposób. Każda z opcji posiada swoje specyficzne elementy, które prezentują się dość ciekawie. Na głównej planszy dodatkowo mamy animowane elementy, jednym z nich jest ekranik wtopiony w tło menu, a drugim z nich jest animowany tytuł filmu. Choć nie jest ono jakieś wybitne, to prezentuje się ciekawie.

Z przykrością stwierdzam, że na płycie nie ma żadnych dodatków, ponieważ te które są, to podstawa każdego wydania DVD. A są to:
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiającą poruszanie się po sekcjach filmu.
- ZWIASTUN - kinowy trailler "W Cieniu Mordercy".
- ZAPOWIEDZI - szesnaście zapowiedzi filmowych z pod znaku Monolithu
Wystarczyłyby kilka dodatków związanych z filmem i już w innym świetle stawiałoby to wydanie DVD, a tak jest słabo, ale przynajmniej film trochę nadgania.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::