W IMIĘ ZEMSTY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
As Good As Dead

:: REŻYSERIA ::
Jonathan Mossek

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Cary Elwes,
Andie McDowell,
Brian Cox...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: W IMIĘ ZEMSTY ::

 

Kilka lat temu na południu USA doszło do zabójstwa prawicowego pastora, lidera rasistowskiej organizacji religijnej. Od tamtego dnia wdowa po nim robi wszystko, by znaleźć mordercę męża. Wraz z grupą wiernych fanatyków prowadzi śledztwo nie przebierając w środkach. Ethan wiedzie normalne życie w Nowym Jorku i nic nie zapowiada wydarzeń tego feralnego dnia. Grupa brutalnych mężczyzn pod wodzą tajemniczej kobiety włamuje się do mieszkania Ethana i zapowiada zemstę za mord sprzed lat. Na nic się zdają tłumaczenia, że Ethan nigdy nikogo nie skrzywdził. Napastnicy metodycznie przygotowują egzekucję. Ethan zdaje sobie sprawę, że pozostały mu najwyżej godziny życia, a co gorsza, wkrótce ma go odwiedzić jego ukochana córeczka. W tej sytuacji wyjście jest tylko jedno: podjąć walkę za wszelką cenę.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, przez co mamy odrobinę klimatu kinowego, jednak muszę od razu ostrzec, że ten film tworzony był z myślą o rynku DVD, więc jego jakość będzie trochę gorsza. Nieodstępującym małym błędem jest ziarnica obrazu, która nie sprawia trudności w oglądaniu filmu. Kontrast bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli. Płyta działa bardzo płynnie, dlatego też nie tworzą się dziwne zamglenia, czy przechodzenie kolorów na siebie.

Linia melodyczna to oczywiście Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne i nic nie powinno Wam przeszkadzać podczas odtwarzania płyty. Brak tutaj jakichkolwiek szumów, czy też trzasków. Linia melodyczna współgra wraz z obrazem.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda interesująco. Prawie każda z opcji, oprócz wyboru scen, posiada animowany element, którym jest wstawka z filmu. Wygląda to interesująco, przez co możemy od razu po odpaleniu filmu zobaczyć co dla Nas przygotowano. Nie zabraknie podkładu dźwiękowego, który częściowo pokazuje klimat produkcji. Ogólnie menu stoi na dość dobrym poziomie, więc nie ma się do czego przyczepić.

Dodatki to nienajmocniejszy element tego wydania DVD. Mamy tutaj prawdziwą podstawę każdego wydania DVD, która wyszła spod ręki Vision, oto co nam zaserwowano:
- wybór scen,
- zwiastun kinowy,
- zwiastuny innych filmów,
- sylwetki aktorów i twórców,
- inne DVD.
Jak dla mnie to podstawa, która niewiele wnosi do wydania, jednak cieszmy się z tego, bo czasami i nawet tego brakuje.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::