W ŚRODKU BURZY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Grand Isle

:: REŻYSERIA ::
Stephen S. Campanelli

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2019

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Nicolas Cage,
KaDee Strickland,
Luke Benward...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: W ŚRODKU BURZY ::

 

Walter (Nicolas Cage) po zakończeniu służby wojskowej wrócił do rodzinnej Luizjany. Skrywający wojenne traumy mężczyzna wiedzie życie u boku pięknej, młodej żony Fancy (KaDee Strickland). Gdy w ich domu pojawia się Buddy (Luke Benward) – przystojny sąsiad wynajęty do naprawy ogrodzenia, kobieta od razu zwraca na niego uwagę. Lubiący sięgać po broń Walter wyraźnie daje jednak do zrozumienia, czym grozić może flirt z małżonką. Z powodu nadciągającego huraganu Buddy musi przeczekać nawałnicę w domu Waltera. Nagle ten składa mu nieoczekiwaną propozycję: 20 tysięcy dolarów za zabicie żony. Jaką grę toczą między sobą szaleni małżonkowie?

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Film posiada dość dobrej jakości obraz, w którym znajdziecie jedynie jeden mały mankament - ziarnica obrazu. Nie przeszkadza ona w ogóle podczas projekcji i jest zwykłym standardem. Brak jest tutaj innych błędów, jak pikselozy, szumów, czy innych paprochów. Obraz ładnie zachowuje się w półmroku, czerń jest odpowiedniego nasycenia, niewypłowiała, a sceny odpowiednio widoczne.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1. Wersja oryginalna, jak i ta z polskim lektorem są tego samego formatu. Podczas oglądania nie natkałem się na żaden mankament, który w negatywny sposób mógłby wpłynąć na jakość odbioru. Dźwięk jest czysty, bez zniekształceń, czy dziwnych wtrąceń. Linia melodyczna łączy się z obrazem, nie doświadczycie efektu rozwarstwienia. Dźwięk pełni tutaj bardzo ważną rolę, więc jakoś jest bardzo ważna.


:: MENU / DODATKI ::

Monolith stworzyło ciekawe menu. Jest ono w całości animowane, co w finalnej wersji wygląda bardzo dobrze. W górnej części ekranu został umieszczony duży ekran, gdzie możecie zobaczyć krótkie urywki. Całość ukryta jest za animacją mającą wyglądać jak rzęsisty deszcz. Tuż pod nimi znajduje się interaktywne menu, które standardowo po najechaniu na jakąś opcje jest wyróżnione. Jego kolorystyka nie powoduje, że jest ono nieczytelne. Jest przejrzyste, czytelne i bez większych problemów będziecie mogli poruszać się pomiędzy poszczególnymi opcjami. Nie mogło zabraknąć podkładu dźwiękowego, który nie wiem, czy do końca jest trafiony. To dość spokojny kawałek, przypominający utwór country.

Na płycie znalazło się kilka standardowych dodatków, które są raczej promocją samego wydawnictwa. Oto co tutaj znajdziecie:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Biorąc pod uwagę całe wydanie to nie ma na co narzekać. Trochę szkoda, że nie otrzymaliśmy bonusów bezpośrednio związanych z samą produkcją.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::