WERONIKA POSTANAWIA UMRZEĆ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Veronika Decides To Die

:: REŻYSERIA ::
Emily Young

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
99 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Sarah Michelle Gellar,
Jonathan Tucker,
David Thewlis...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
+ 1 Płyta Audio


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 

 


:: WERONIKA POSTANAWIA UMRZEĆ (BOX LIMITOWANY) ::

 

Ekranizacja bestsellerowej powieści jednego z najbardziej uwielbianych pisarzy naszych czasów Paulo Coelho, autora takich książek jak „Alchemik”, „Podręcznik wojownika światła”, „Brida”, „Jedenaście minut”.

Wydawać się by mogło, iż dwudziesto ośmioletnia Weronika Deklava ma w życiu wszystko: urodę, dobrze płatną pracę i piękne mieszkanie w Nowym Jorku. Brakuje jej jednak najważniejszego: sensu życia. Dlatego pewnego wieczora, Weronika postanawia umrzeć. Dwa tygodnie później budzi się w szpitalu ze śpiączki. Okazuje się, że lekarzom udało się ją uratować po próbie samobójczej. Jednak serce Weroniki doznało nieodwracalnego uszczerbku i wkrótce przestanie bić. Mając przed sobą niewiele czasu, Weronika zaczy na patrzeć na świat jak nigdy wcześniej. Dwa tygodnie później budzi się w szpitalu ze śpiączki. Okazuje się, że jej serce jest bardzo słabe i dziewczyny nie da się już uratować. Mając przed sobą jedynie tydzień życia, Weronika zaczyna patrzeć na rzeczywistość jak nigdy przedtem. Zmienia otaczający ją świat oraz siebie.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany na tej płycie sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście ziarnicy obrazu nie da się usunąć, jednak to nie jest jakąkolwiek przeszkodą w normalnym oglądaniu filmu. Proporcje obrazu to 16:9. Kolorystyka została bardzo dobrze dobrana. Obraz działa płynnie, przez co nie tworzą się dziwne nakładania pasteli, czy inne niepożądane skutki tego błędu. Kontrast bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli.

Linia melodyczna to standardowy Dolby Digital 5.1, w wersji z lektorem oraz tej oryginalnej. Dźwięk współgra wraz z wizją, przez co nie tworzy się efekt pościgu jednego elementu za drugim. Wszystkie najmniejsze dźwięki są bardzo dobrze słyszalne, więc nic nie umknie Waszej uwadze. Brak jakichkolwiek błędów, typu szumu, czy trzasków.


:: MENU / DODATKI ::

Menu charakteryzuje prostota, a zarazem efektywność. Według mnie jest ono trochę za jasne, jednak po obejrzeniu filmu zrozumiecie, dlaczego tak jest. Nie zabrakło interaktywnego menu. Bardzo ciekawa linia melodyczna, która została celnie dobra, a zarazem dodaje niecodziennego klimatu. Całe menu składa się z nieruchomych tapet z główną bohaterką, jednak nie ujmuje to nic z efektu końcowego, który jest dobry.

Dodatki to mocny element tego wydania DVD. Po pierwsze mamy tutaj trzy rodzaje bonusów, które można podzielić na następujące kategorie:
- płyta z filmem:
* wybór scen,
* zwiastun kinowy,
* wywiad z reżyserem,
* sylwetki twórców i aktorów,
* o filmie,
* spoty TV,
* inne DVD,
* Drzewo Babel czyta na głos,
* zwiastuny.
- książeczka z biografią Paulo Coelho,
- Audiobook - książka audio na CD.
Jak widać dodatków jest bardzo dużo, więc nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecam to wydanie DVD, warte jest swojej ceny.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::