WIDMO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Spectre

:: REŻYSERIA ::
Mateo Gil

:: JĘZYK ::
Hiszpański

:: PRODUKCJA ::
Hiszpania

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
72 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Juan Jose Ballesta,
Natalia Millan,
Jordi Dauder...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 3,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: WIDMO ::

 

Tomas jest starzejącym się, ale i spełnionym pisarzem. Jako młody chłopak opuścił dom rodzinny w Hiszpanii i wyruszył w poszukiwaniu przygód. Jego szczęśliwe i ustabilizowane życie przerwała nagła śmierć ukochanej żony. Pewnego dnia pogrążony w rozpaczy Tomas otrzymuje tajemniczą przesyłkę - karty tarota. Taki prezent mogła mu przesłać tylko jedna osoba, jego prawdziwa miłość. Ale kobieta umarła ponad 40 lat temu. Pisarz postanawia wrócić do Hiszpanii i stawić czoła widmom przeszłości...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Kolejne hiszpańskie dzieło, jednak nie już tak dobre jak na przykład "Sierociniec", czy inne twory z 2008 roku. Podczas oglądania od razu rzuca się nam w oczy ziarnica obrazu, która w pewnych momentach nieźle denerwuje, ponieważ czasami obraz jest czysty, a tutaj znienacka pojawia się multum ziarna. Dziwnie również wygląda kolor, który ma typowe nasycenie produkcji południowo amerykańskich. Dzięki kontrastowi wszystko jest dobrze widoczne.

Linia melodyczna nie posiada jakichkolwiek minusów spowodowanych winą wydawcy. Zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, jak również z lektorem. Nie doświadczycie zatrzymywania się dźwięku, który współgra wraz z obrazem. Jest to najlepszy element wydania, który został opisany w tej recenzji DVD.


:: MENU / DODATKI ::

Pierwsze co się rzuca w oko to dobrze dobrana kolorystyka całego menu, która świetnie pasuje do klimatu filmu. Nie zabrakło animowanych elementów, jednak są one identyczne na tych planszach, gdzie one występują. Bardzo dobrze została dobrana linia melodyczna, która nadaje ton i częściowo wprowadza widza w odpowiedni nastrój. Po za tym nic szczególnego tutaj nie znajdziecie, po prostu standard.

Dodatki nie należą do najmocniejszej strony tego wydania DVD. Znajdziecie tutaj standardowe bonusy, które oferuje prawie każdy dystrybutor, mowa jest tutaj o zwiastunach, bezpośrednim wyborze scen, a także katalogu filmowym Kino Świat. Nic więcej nie oferuje to wydanie, trochę szkoda, ale większość filmów z serii "6 filmów które nie dadzą Ci zasnąć" tak się prezentuje.

AUTOR: PASTOR

Film nadesłał portal o kinie domowym FILMOPOLIS.pl - recenzje filmów na DVD, Blu-ray. Testy wszystkich elementów kina domowego. Premiery, zapowiedzi i listy hitów.

 
 


:: GALERIA ::