WILCZE PRAWO 1974  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Red Riding

:: REŻYSERIA ::
Julian Jarrold

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
100 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Andrew Garfield,
David Morrisey,
Sean Bean...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: WILCZE PRAWO 1974 ::

 

Młody ambitny dziennikarz prasowy Eddie Dunford (Andrew Garfield) we współpracy z policją ma obserwować sprawę zaginięcia 10-letniej Clare. Chcąc napisać rzetelny artykuł, chłopak prowadzi własne śledztwo. Okazuje się, że nie jest to pierwszy taki przypadek w okolicy. Eddie spotyka się z matką małej Jeanette, która zaginęła kilka lat wcześniej. Jednocześnie jego kolega z redakcji, Barry, badając niejasne powiązania miejscowego biznesmena Johna Dawsona (Sean Bean), wpada na trop korupcyjnych układów w policji. Wkrótce potem ginie w dziwnym wypadku drogowym, a sam Eddie dostaje niedwuznaczne ostrzeżenie, żeby nie grzebał w tej sprawie...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1). Nie jestem zadowolony z jego jakości. Bardzo widoczna jest ziarnica obrazu, która potrafi nieźle wkurzyć widza. Dodatkowo w niektórych scenach posiada ona dziwne kolory, przez co jeszcze gorzej wygląda wizja. W nielicznych sytuacjach wydawało mi się, że kontrast nie dawał rady, ale nie było tego dużo. Z płynnością nie ma problemów. Brak jest tutaj innych zanieczyszczeń obrazu.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Podczas oglądania nie natrafiłem na jakiekolwiek błędy z winy wydawcy. Dźwięk jest czysty. Nie istnieją szumy. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne.


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się dobrze. Nie ma tutaj jakiś rewelacji, ale w stu procentach pasuje do klimatu i tematyki filmu. W menu znajduje się mnóstwo krwi, co jest znakiem rozpoznawczym tej produkcji. Na głównej planszy znajduje się ekran, w którym możecie zobaczyć kilka scen z filmu. Bardzo dobry wybór podkładu muzycznego, który nadaje specyficznego nastroju. Nie zabrakło interaktywnego menu. Wszystkie opcje zostały rozłożone w ciekawy sposób, tak że nie wadzą i nie przeszkadzają w nawigacji.

Dodatków nie ma zbyt wielu, te które tutaj znajdziecie to zwykła podstawa każdego wydania DVD z Monolithu. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun kinowy,
- zapowiedzi.
To jest na pewno zbyt mała liczba bonusów aby uszczęśliwi każdego z posiadaczy tej płyty.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::