WILCZE PRAWO 1983  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Red Riding

:: REŻYSERIA ::
Anand Tucker

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Wielka Brytania

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
100 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
David Morrissey,
Warren Clarke,
Peter Mullan...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: WILCZE PRAWO 1983 ::

 

Rozpruwacz z Yorkshire od sześciu lat terroryzuje okolicę. Lista ofiar rośnie. Rozwiązanie tej sprawy staje się punktem honoru dla miejscowej policji, ale efektów wciąż brak. Zniecierpliwione Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zarządza wewnętrzną kontrolę, która pozwoli ocenić, czy dochodzenie prowadzone jest w prawidłowy sposób. Ma się tym zająć Peter Hunter (Paddy Considine). Peter i jego ludzie przybywają na miejsce, witani przez miejscowych, delikatnie mówiąc, mało entuzjastycznie. Wkrótce odkrywają pewne niejasności w dokumentacji śledczej. Wygląda na to, że Rozpruwaczy jest tak naprawdę... dwóch.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1,78:1).  Jakość obrazu jest dobra i posiada jedynie mały mankament, mowa tutaj o ziarnicy obrazu. Jednak w porównaniu z poprzednią częścią serii jest tutaj o wiele lepiej. Brak problemów z kontrastem, płynnością, czy też pikselozą.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Podczas oglądania nie natrafiłem na jakiekolwiek błędy z winy wydawcy. Dźwięk jest czysty. Nie istnieją szumy. Wszystko jest bardzo dobrze słyszalne.


:: MENU / DODATKI ::

Menu prezentuje się dobrze. Nie ma tutaj jakiś rewelacji, ale w stu procentach pasuje do klimatu i tematyki filmu. Znakiem rozpoznawczym menu jest krew, której jest tutaj znaczna ilość. Na głównej planszy znajduje się ekran, w którym możecie zobaczyć kilka scen z filmu. Bardzo dobry wybór podkładu muzycznego, który nadaje specyficznego nastroju. Nie zabrakło interaktywnego menu. Wszystkie opcje zostały rozłożone w ciekawy sposób, tak że nie wadzą i nie przeszkadzają w nawigacji.

Dodatków nie ma zbyt wielu, te które tutaj znajdziecie to zwykła podstawa każdego wydania DVD z Monolithu. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun kinowy,
- zapowiedzi.
To jest na pewno zbyt mała liczba bonusów aby uszczęśliwi każdego z posiadaczy tej płyty.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::