WILKOŁAK (1941)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Wolfman

:: REŻYSERIA ::
George Waggner

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1941

:: CZAS TRWANIA ::
67 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Bela Lugosi,
Claude Rains,
Lon Chaney Jr...

:: DŹWIĘK ::
DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5,5/6

 

 


:: WILKOŁAK (1941) ::

 

Klasyczna wersja horroru, będącego jednym z największych sukcesów w całej historii wytwórni Universal. Larry Talbot (Lon Chaney Jr.), po długiej nieobecności, powraca do walijskiego zamku swojego ojca (Claude Rains), gdzie poznaje piękną kobietę (Evelyn Ankers). Odwiedzając wraz z nią cygańskie wesołe miasteczko, Talbot słyszy przerażającą wróżbę, która zwiastuje grożące mu niebezpieczeństwo. Złowroga przepowiednia zaczyna się spełniać, gdy zaatakowany przez wilka mężczyzna zaczyna przeobrażać się w krwiożerczą bestię.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 4:3, czyli w formacie full frame (format telewizyjny). Moje pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Gdy włączyłem film zdziwiłem się jak studio zremasterowało "Wilkołaka" do tak czystego obrazu, gdzie tylko widoczny jest nieodłączny efekt ziarna. Płyta DVD nie zacina się, brak zamgleń, czy też niechcianych efektów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Wydawca dołączył również ścieżkę dźwiękową oryginalną, która nie została zremasterowana. Podczas odtwarzania filmu nie dostrzegłem żadnych minusów, które mogłyby wpłynąć na negatywny odbiór dźwięku. Wszystko zostało bardzo dobrze podkreślone, przez co film ogląda się świetnie i posiada mroczny klimat.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone w standardowy sposób, a mianowicie, nie montowano żadnych animowanych elementów, które miałyby być ulepszaczem wizualnym. Postawiono na prostotę. Na głównej planszy znajduje się mały ekranik, gdzie można zobaczyć sceny z filmu. Nie zabrakło klimatycznej muzyki, która jest wręcz rewelacyjna, nadaje tonu wszystkim opcjom menu. Kolorystyka świetnie komponuje się z tematyką produkcji.

Dodatki na płycie może nie występują w imponującej ilości, jednak ich jakość merytoryczna powala na kolana. Oto co znajdziecie:
- Potwory w świetle księżyca - film dokumentalny,
- galeria plakatów i zdjęć,
- zwiastun kinowy.
Film dokumentalny znajdujący się na płycie to prawdziwy rarytas. Polecam każdego to wydanie DVD, naprawdę warto mieć je w swojej kolekcji.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM UDOSTĘPNIŁO ::