WINCHESTER. DOM DUCHÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Winchester

:: REŻYSERIA ::
Michael Spierig,
Peter Spierig

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Helen Mirren,
Jason Clarke,
Sarah Snook...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
Książka + DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: WINCHESTER. DOM DUCHÓW ::

 

Po tragicznej śmierci męża i syna, Sarah Winchester pogrąża się w żałobie i oddala od codziennego życia. Jest przekonana, że jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zostały zabite z broni skonstruowanej przez jej męża, czyli ze słynnego karabinu Winchester. By bronić się przed demonami, Sarah zleca budowę niezwykłej posiadłości. Składający się z setek pokoi, skonstruowany jak labirynt, pełen prowadzących donikąd schodów i ślepych korytarzy dom ma być pułapką na duchy. Rodzina Winchester, zaniepokojona stanem zdrowia wdowy, wzywa na konsultację słynnego psychiatrę, który ma odwieść kobietę od jej szalonych planów. Wkrótce okazuje się jednak, że Sarah Winchester wcale nie oszalała…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Obraz stoi na dobrym poziomie. Wydanie DVD posiada tylko standardową ziarnicę obrazu, która nie przeszkadza podczas oglądania. Nie doświadczycie załamywania się tła oraz mienienia się jego różnymi pastelami. Kontrast również stoi na dobrym poziomie, przez co nic nie umknie Waszej uwadze. Pastele są dobrze nasycone, nie są wypłowiałe, mimo stylistyki i lat w jakich rozgrywa się fabuła. Obraz działa płynnie i nie zacina się.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Linia melodyczna jest wręcz świetna. Dzięki niej często będziecie mieć ciarki na plecach i czuć niepokój. Świetnie nakręca mroczny klimat i sprawnie przekazuje zamierzenia scenariusza. Dźwięk pozbawiony jest błędów, które mogą przeszkadzać podczas oglądania.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na bardzo dobrym poziomie. Wydawca wybrał tytułowy dom na tło. Nie mogło być inaczej, zastosowano tutaj animowane elementy, między innymi chmury, efekt końcowy jest bardzo ciekawy. Dość mroczna linia melodyczna pozwala wyczuć klimat, w jakim będzie obracać się fabuła. Wydawać by się mogło, że opcja "wybór scen" ma inne elementy, jednak nic bardziej mylnego. Po prostu zastosowano takie, a nie inne ułożenie kadrów ze scenami. Użyta czcionka jest czytelna i nawigacja nie powinna nikomu sprawić trudności. Dobra robota wykonana przez Monolith. 

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Dodatkowo wydawca zamieścił krążek w książkowym wydaniu, gdzie mamy klika ciekawych informacji na temat produkcji. Oto co znajdziecie na płycie:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- książka.
Wydanie książkowe "Winchester. Dom Duchów" to dobre wydanie DVD, które powinno zainteresować większość miłośników grozy. Wydane w ciekawy sposób, co sprawia, że nieźle się będzie prezentowało na półce. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::