WIZJA MORDERCY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Anamorph

:: REŻYSERIA ::
Henry Miller

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
105 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Willem Dafoe,
 Peter Stormare,
 Scott Speedman...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: WIZJA MORDERCY ::

 

Doświadczony policjant Stan Aubrey (Willem Dafoe) zajmuje się sprawą psychopatycznego seryjnego mordercy. W sposobie dokonywania zbrodni przejawia on niezwykły „artyzm”. Manipulując perspektywą, z ciał ofiar tworzy anamorficzne obrazy, tak, aby można je było odczytywać na różne sposoby. Wydaje się, że poszukiwany stosuje dokładnie takie same metody działania jak inny morderca, zabity przez Stana pięć lat wcześniej podczas pościgu. Czyżby sprawa sprzed lat wcale nie była zakończona?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w formacie 16:9, a dokładniej 1.78:1. Dostrzegłem jedynie jeden mały mankament, jakim jest ziarnica obrazu, jednak od razu uprzedzam, że jest ona mało co widoczna, więc nie musicie się nią zbytnio przejmować. Kolorystyka wywiązuje się ze swojej roli, przez co nie tworzą się dziwne zamglenia i inne udziwnienia obrazu. Nie spotkacie się również z pikselozą. Obraz działa bardzo płynnie. Współgra wraz z linią melodyczną.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Podczas oglądania na natknąłem się na jakiekolwiek błędy, które spowodowane byłyby winą wydawcy. Dźwięk jest czysty, nie posiada żadnych zakłóceń, które w znaczący sposób utrudniałyby projekcję i oglądanie filmu.


:: MENU / DODATKI ::

Patrząc na menu muszę stwierdzić, że zostało ono wykonane w dość przyzwoity sposób, mógłbym nawet napisać, że w bardzo dobry. Po pierwsze znakomicie dobrane pastele, które komponują się ze sobą i tworzą ciekawy układ graficzny. Każda z opcji menu posiada oddzielną ścieżkę dźwiękową. Jest to muzyka instrumentalna, przez co wydanie to nabiera odpowiedniego klimatu. Nie zabrakło ciekawych rozwiązań animowanych, które znajdują się na większości opcji. Menu to solidny i bardzo efektownie wyglądający element DVD.

"Wizja Mordercy" posiada jedynie podstawowe dodatki, które możecie zobaczyć na płytach Monoilthu, mowa jest tutaj o zwiastun kinowy, zapowiedzi filmów, a także wybór scen. Nie znajdziecie nic więcej, czyli można uznać, że wydanie to nie posiada dobrych bonusów.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::