WROTA ZAŚWIATÓW  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Paythe Ghost

:: REŻYSERIA ::
Uli Edel

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2015

:: CZAS TRWANIA ::
90 min

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Nicolas Cage,
Sarah Wayne Callies,
Veronica Ferres...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: WROTA ZAŚWIATÓW ::

 

Spokojne życie profesora Mike’a Lawforda wywraca się do góry nogami kiedy nagle, w ułamku sekundy, podczas parady z okazji Halloween znika jego synek. Rozpaczliwe poszukiwania nie dają efektu – dziecko jakby zapadło się pod ziemię. W rok później Mike zaczyna doświadczać czegoś w rodzaju dziwnych, przerażających wizji. Są one niezrozumiałe, ale wydają się mieć jakiś związek z zaginięciem syna. Mike nie cofnie się przed niczym, aby odnaleźć utracone dziecko.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas oglądania można natknąć się na jeden mały minus. Jest nim ziarnica obrazu, która nie przeszkadza w ciągu projekcji. Nie dopatrzyłem się, żeby kontrast choć na chwilę zawiódł. Nie dostrzegłem pikselozy oraz innego typu śniegu lub zabrudzeń wizji. Obraz działa płynnie nie zacina się. Sceny w półmroku są dobrze widzialne i nie doświadczycie w nich załamywania się tła.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania DVD. Pozbawiony jest jakichkolwiek błędów spowodowanych winą wydawcy. Jest to thriller z elementami horroru, więc należy pamiętać, aby uzbroić się w dobry sprzęt nagłośnieniowy. Potrzebny jest do uzyskania zamierzonego efektu, który chcieli przekazać autorzy.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na średnim poziomie. Mogę doczepić się do animacji, która zamieszczona jest na trzech planszach. Zniekształca ona tytuł w tle oraz interaktywne menu - stają się mało wyraźne. Każda z poszczególnych plansz posiada identyczny motyw dźwiękowy. Dobór pasteli lekko nietrafiony, ponieważ są one zbyt jasne. Z nawigacją nie ma problemów.

Na płycie znalazły się podstawowe dodatki, które są standardem wszystkich wydań Monolithu. Oto one:
- wybór scen,
- zwiastun kinowy,
- zapowiedzi.
Wydanie stoi na dobrym poziomie. Film niezły, więc mogę polecić bez problemu.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::