WŚCIEKŁOŚĆ  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Wilderness

:: REŻYSERIA ::
Michael J.Basset

:: JĘZYK ::
Francuski

:: PRODUKCJA ::
FRANCJA

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sean Pertwee,
Stephen Wight,
Alex Reid...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9
(1.85:1)

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 2/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: WŚCIEKŁOŚĆ ::

 

W więziennej celi dochodzi do tragedii: prześladowany przez innych więźniów David popełnia samobójstwo. Za karę grupa wyjątkowo agresywnych młodych przestępców, wśród których jest złodziej, gwałciciel, morderca oraz kilku dealerów, zostaje wysłana w celach resocjalizacyjnych na bezludną wyspę. Wkrótce okazuje się, że mają towarzystwo. Ktoś przy użyciu bardzo niekonwencjonalnych metod oraz kilku psów-zabójców urządza polowanie na młodych więźniów...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Włączając film spodziewałem się świetnego obrazu. Moje rozczarowanie było tym większe, że już na pierwszy rzut oka widziałem mnóstwo pikselowatych kwadracików. Czasami trudno było coś zobaczyć. Nie wiem może na dużym ekranie byłoby zupełnie inaczej, ale sprawdzając płytę w komputerowym odtwarzaczu DVD, jest tak jak opisałem. Po za tym nie dostrzegłem więcej mankamentów. Obraz chodzi bez większych problemów, to znaczy, że jego płynność jest bardzo dobra. Format również sprzyja oglądaniu. Po włączeniu od razu przekonacie się, co próbowałem Wam wyjaśnić. Trudno, nie zawsze wszystkie elementy DVD muszą stać na najwyższym poziomie.

Dźwięk to już prawdziwa perfekcja. Dolby Digital 5.1 mówi samo za siebie. Każdy nawet najmniejszy dźwięk jest bardzo dobrze słyszalny. Jedynie podczas zmiany warstwy płyty może nastąpić chwilowy przeskok. Wersja z lektorem, co tu dużo mówić, jak wiecie, lektor czasami tłumi niektóre dźwięki słyszalne w tle. Dlatego też zachęcam do oglądania wersji oryginalnej, gdzie nic Wam nie przeszkodzi. Znakomita ścieżka dźwiękowa uwydatnia całą kompozycję, dlatego każdy śmiałek powinien wypróbować swoje nerwy i ustawić regulator na sto procent.


:: MENU / DODATKI ::

Przyznam, że menu nie jest skomplikowane, ale wygląda bardzo ciekawie. Dominują odcienie czerni i czerwieni, z małą domieszka bieli, co łączy się w jedną, ciekawą kompozycję "śmierci". Każda opcja z menu ubarwiona jest w jednego z bohaterów na głównym planie. Jednak muszę stwierdzić, że jak dla mnie za mało jest animowanych elementów, które jeszcze bardziej uwydatniłyby menu. Nie zabraknie muzyki lecącej w tle. Oczywiście standardowo wszystkie opcje menu stworzone są w formie interaktywnej. Krótko mówiąc, menu jest schludne, proste i przemawiające do fanów kina grozy.

Z dodatkami jest krucho. Na płycie znalazły się tylko te podstawowe, takie jak wybór scen, zwiastun i zapowiedzi DVD. Mówi się trudno, dobre i to. Przynajmniej możemy zobaczyć co Monolith przygotował dla swych  odbiorców, a jest kilka dobrych pozycji, które warto zobaczyć, ale jakie to sami się przekonajcie po zakupieniu filmu.


AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::