WYSPA ZAGINIONYCH  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Hierro

:: REŻYSERIA ::
Gabe Ibáñez

:: JĘZYK ::
Hiszpański

:: PRODUKCJA ::
Hiszpania

:: ROK PRODUKCJI ::
???

:: CZAS TRWANIA ::
85 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Elana Anaya,
Bea Segura,
Mar Sodupe...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 


:: WYSPA ZAGINIONYCH ::

 

Wyspa zaginionych to doskonale nakręcony, trzymający w napięciu film twórców Sierocińca i Labiryntu Fauna, ze skomplikowaną zagadką, której rozwiązanie jest niejednoznaczne.

Hierro (żelazo) to zapomniana przez Boga i ludzi wysepka, najbardziej wysunięta na południe część Europy. W jej kierunku wypływa Maria (Elena Anaya) wraz z pięcioletnim synem Diego. Kobieta chce odpocząć w rajskiej scenerii od zgiełku miejskiego życia i poświęcić trochę czasu dziecku. Szykują się fantastyczne wakacje... Jednak na promie chłopiec znika. Po żmudnych i nieudanych poszukiwaniach, Maria opuszcza wyspę, by po jakimś czasie znów tam powrócić. Policja wzywa ją, by zidentyfikowała ciało zaginionego syna. Maria nie rozpoznaje w nim swojego dziecka. Czekając na wyniki testu DNA, dowiaduje się, że w tym samym czasie, gdy rozpoczęły się feralne wakacje, na wyspie zaginął chłopiec. Nie wierząc policji i mieszkańcom wyspy kobieta rozpoczyna własne śledztwo. Dokąd ją to zaprowadzi?


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w transferze anamorficznym. Podczas oglądania dostrzegłem dwa minusy, które do końca nie przeszkadzają, po prostu przyzwyczajamy się do nich. Pierwszym z tych jest ziarnica obrazu, zaś drugim, mieniąca się różnymi kolorami coś typu efektu ziarna (efekt ten widoczny jest w scenach odbywających się w półmroku). Niezła ostrość obrazu. Brak nieczystości w postaci pikselozy, czy też innego rodzaju paprochów.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Akurat ten element pozbawiony jest jakichkolwiek minusów. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne, a co najważniejsze nic nie psuje odbioru filmu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Akurat tutaj mamy do czynienia z animacjami w każdej sekcji menu. Może to jakieś urozmaicenie, ale do końca nie wygląda to najlepiej. Kolorystyka jaką użyto jest mroczna i odpowiednia do tego gatunku filmowego. Tak samo jest z podkładem muzycznym. Nie będziecie mieli problemów z nawigacją po menu, wszystko jest świetnie widoczne.

Na płycie znajduje się sekcja dodatki, jednak gdy do niej wchodzimy widzimy jedynie zwiastun "Wyspy Zaginionych" oraz zapowiedzi filmów wydanych lub te które za niedługo wyjdą na DVD. Nic dodać, nic ująć.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::