WYWIAD Z WAMPIREM  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Interview with the Vampire

:: REŻYSERIA ::
Neil Jordan

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1994

:: CZAS TRWANIA ::
118 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Bratt Pitt,
Kirsten Dunst,
Tom Cruise...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1, DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2 ; 5

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5,5/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: WYWIAD Z WAMPIREM ::

 

Nieśmiertelni są wśród nas. Teraz są bardziej żywi niż kiedykolwiek. Tom Cruise, Brad Pitt i cała plejada gwiazd wykreowali wspaniałe role w filmie Wywiad z wampirem, zrealizowanym na podstawie bestsellera Anne Rice. Lestat (Tom Cruise) to młody wampir o niezwykłej urodzie, dzięki której zwabia swoje ofiary. Jest jednak zimny i wyrachowany, zabija bez skrupułów. W Nowym Orleanie Lestat poznaje śmiertelnika Louisa (Brad Pitt), którego prowadzi przez śmierć do wiecznego życia i ciemności. Dwieście lat później to właśnie Louis opowie swą historię młodemu dziennikarzowi (Christian Slater). Historię o pełnej smutku wiecznego istnienia, pożądania, miłości i tęsknoty egzystencji wampira.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 (1.85:1). Podczas oglądania natraficie tylko na jeden mały minus, którym jest efekt ziarna, jednak nie można zapominać, że jest on nieodłącznym elementem każdego filmu, bez względu na jego rok produkcji. Film jest dobrze skompresowany, ponieważ nie dochodzi do tworzenia się dziwnych zamazań obrazu, czy też nachodzenia się pasteli. Wizja nie zacina się, chyba, że następuje zmiana warstwy. Kontrast świetnie wywiązuje się ze swojej roli.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Wydawca dołączył jeszcze dwie ścieżki dźwiękowe - DD 2.0 czeski, DD 5.1 węgierski. Podczas odtwarzania nie dostrzegłem żadnych mankamentów, które w znaczący sposób wpłynęłyby na jakość odtwarzanego dźwięku. Brak jest tutaj szumów, trzasków, czy też innych niepożądanych błędów. Całą ścieżka jest bardzo dobrze słyszalna, przez co każdy widz będzie usatysfakcjonowany ze swojego wyboru.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało stworzone w bardzo prosty, a zarazem specyficzny sposób dla starszych wydań DVD. Wszystkie plansze to zwykłe tapety bez animowanych wstawek, co powoduje dość ciekawy i specyficzny efekt. Może menu nie jest rewelacyjne, ale nie jest też najgorsze. Trochę zdziwiłem się, że tylko główna plansza posiada podkład dźwiękowy, a reszta nie. Na pewno nie nadaje to dodatkowego klimatu, który według mnie byłby tu potrzebny.

Na płycie znajduje się tylko jeden dodatek, oczywiście jak go można tak nazwać, mowa jest tutaj o wyborze scen. Mimo, że film i całe wydanie jest niezłe, to dodatki nie pozostawiają dobrego wrażenia po sobie. Jednak film oraz pozostałe elementy zasługują na bliższe przyjrzenie.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM UDOSTĘPNIŁO ::