ZA CENĘ BÓLU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Tortured

:: REŻYSERIA ::
Nolan Lebovitz

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Kanada

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
105 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Cole Hauser,
 Laurence Fishbourne,
 James Cromwell...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: ZA CENĘ BÓLU ::

 

Laurence Fishburne i Cole Hauser w thrillerze dla widzów o bardzo mocnych nerwach. Młody, bystry i elegancki Jimmy Vaugin (Hauser) zostaje zatrudniony przez potężnego bossa świata przestępczego znanego jako Ziggy. Na początek musi przejść swoisty chrzest bojowy, który udowodni, że nadaje się do tej roboty. Trafia do pewnego pokoju, gdzie znajduje związanego mężczyznę (Fishburne). To księgowy Ziggy’ego, który zdradził go i ukradł pieniądze pochodzące z przemytu narkotyków. Jimmy ma dowiedzieć się, gdzie ukryta jest ta kasa. Przez tydzień chłopak poddaje księgowego systematycznym okrutnym torturom. Pomimo świadomości popełnianego zła, nie może się wycofać – groziłoby to zdemaskowaniem. Bowiem tak naprawdę Jimmy wykonuje zadanie zlecone mu przez FBI...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz prezentuje się bardzo dobrze. Jedynym minusem jest efekt ziarna, który jest wszechobecny na każdym wydaniu DVD, więc można byłoby tego małego mankamentu nie brać w ogóle pod uwagę. Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, a dokładniej 1.78:1, dlatego nie powinniście mieć uszczuplonego obrazu oglądając film na telewizorach panoramicznych. Kolorystyka również nie zawodzi, dzięki odpowiedniemu dobraniu pasteli nie tworzą się zamglań, czy też dziwnych zamazań. Kontrast wywiązuje się bardzo dobrze ze swojej roli.

Linia melodyczna została zapisana w najbardziej popularnym dzisiaj formacie, a chodzi tutaj o Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak i polskiej. Podczas odtwarzania nie dostrzegłem jakichkolwiek minusów. Wszystko działa płynnie i bez żadnych zakłóceń. Nie spotkacie się z sytuacjami, w których nie będziecie czegoś słyszeć.


:: MENU / DODATKI ::

Menu zostało wykonane w prosty i przejrzysty sposób. Na każdej planszy widnieją nieruchome podkłady graficzne, prócz głównej, gdzie ukazany jest mały ekranik, w którym możecie zobaczyć kilka scen z filmu. Kolorystyka menu została ciekawie skomponowana, ponieważ dobrane pastele pasują w stu procentach do klimatu. Nie zabrakło ciekawego podkładu muzycznego, który również sprzyja nastrojowi. Opcje menu zostały skonstruowane w sposób interaktywny.

"Za Cenę Bólu" nie oferuje zbyt ciekawych i wybijających się dodatków, te które się tutaj znajdują to zwykła podstawa każdego wydania DVD, a mowa jest o:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Jednak po za dodatkami, wszystkie inne elementy składające się całość wydania, stoją na dobrym poziomie. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::