ZAGINIONA KOLONIA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Lost Colony

:: REŻYSERIA ::
Matt Codd

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Bułgaria, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2007

:: CZAS TRWANIA ::
90 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Adrian Paul,
Rhett Giles,
Alex McArthur
...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 6/6

OCENA OBRAZU: 6/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: ZAGINIONA KOLONIA ::

 

Koniec XVI wieku, Północna Karolina. Ananias Dare z grupą żołnierzy i osadników przybywa na wyspę Roanoke, by założyć na niej zalążek angielskiej kolonii. Wkrótce przekonują się, że wyspa ma już swojego pana – starożytne zło w postaci trzech upiornych duchów, które nie oddadzą opanowanej ziemi bez walki. Opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach o zaginionej kolonii, której tajemnicy do dziś nie wyjaśniono.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Praktycznie nic nie ujmuje jego jakości, po za jedną rzeczą, a jest to lekka ziarnica obrazu, ale tylko tła i w dodatku jest prawie niewidoczna, dopiero po głębszym przyjrzeniu można ją zobaczyć. Obraz zapisany jest w formacie 16:9 [1,78:1]. Proporcje te sprzyjają projekcji filmu i nie doświadczycie tutaj obciętych boków, jak to ma miejsce przy niektórych formatach. Kontrast spełnia kluczową rolę i jest prekursorem jakości. Kolorysta również wywiązuje się ze swojego zadania i dzięki jej znakomitemu dobraniu, nie doświadczycie dziwnych zamazań.

Linia melodyczna to najlepszej klasy format dostępny na polskim rynku, mowa jest tutaj o Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej i z lektorem. Podczas oglądania żadne błędy nie rzucają się ucho, po prostu one nie istnieją i dlatego mamy do czynienia z perfekcją dźwięku. Wszystkie elementy linii melodycznej są bardzo dobrze słyszalne, nawet na gorszym sprzęcie, czy też na komputerze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest wykonane bardzo prosto, ale jego wygląd jest ciekawy i bezpośrednio związany z filmem. Trochę zdziwił mnie kolor grafiki w menu, bo jest on niebieski, a kolor ów duchów był zielony, myślałem, że właśnie w takim kolorze będzie tworzone menu, ale nie mówię, że nie pasuje ten pastel do całości. Spokojna linia melodyczna na głównym slajdzie, ale po wybraniu którejś z opcji przeradza się w bardziej ekspresyjną i pasującą do pokazanych rysunków w tle. Menu zrobione jest w sposób interaktywny. Nie zabrakło animowanego elementu na głównej planszy, ale nie jest to film, tylko ruchomy obraz tuż za głównymi bohaterami.

Dotarłem do końca, myślałem, że dodatki nie będą odbiegać od pozostałych elementów, jednak jest inaczej, to właśnie bonusy są najsłabszym elementem całego wydania DVD. Na płycie zamieszczono:
- WYBÓR SCEN – opcja ułatwiająca nawigację po filmie, według podzielonych cen.
- ZWIASTUN – kinowy trailler „Zagubionej Koloni”
- ZAPOWIEDZI – dwanaście zapowiedzi DVD oraz jeden zwiastun kinowy.
Nie jest to oczekiwana przez wielu widzów liczba dodatków, nie oszukujmy się, jest ich mało. Film powinien Wam to wynagrodzić, ponieważ jest co oglądać i jest dość ciekawy, dlatego też zapraszam do projekcji.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::