ZAGUBIONA AUTOSTRADA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Lost Highway

:: REŻYSERIA ::
David Lynch

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Francja, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1996

:: CZAS TRWANIA ::
135 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Bill Pullman,
Patricia Arquette,
Balthazer Getty...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: ZAGUBIONA AUTOSTRADA ::

 

Pewnego dnia żona głównego bohatera, Freda znajduje przed drzwiami mieszkania kasetę wideo na której nagrany jest widok ich domu. Sytuacja ta powtarza się, następnego dnia. Tym razem na kasecie zarejestrowane jest wnętrze oraz para bohaterów we śnie. Wydarzenie to rozpoczyna serię innych dziwnych zjawisk, które w konsekwencji prowadzą Freda do morderstwa. "Zagubiona autostrada" utrzymana jest w mrocznym klimacie thrillera, który trzyma w napięciu i zaskakuje niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Obraz jest pełen niedomówień oraz zjawisk paranormalnych, niemożliwych do wyjaśnienia. Wydarzenia nie są prezentowane chronologicznie ani dosłownie, film odbiega więc znacznie od utartych, hollywoodzkich szlaków. Ciekawy sposób narracji, która prowadzona jest głównie za pomocą obrazu oraz przez zręczne manipulowanie dźwiękiem...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz nie jest najmocniejszym ogniwem tego wydania DVD. Podczas oglądania widoczne jest mnóstwo ziarnicy, która na dłuższą metę może denerwować. Nie ma problemu z ostrością oraz z przesyceniem barw, które mogłyby powodować rozmazywanie obrazu. Proporcje obrazu również sprzyjają oglądaniu, jest to format 16:9. Brak pikselozy poprawia jakość obrazu. Nie doświadczymy zatrzymywania się obrazu, chyba, że nastąpi zmiana warstwy.

Dźwięk klasycznie zapisany jest w formacie Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, a z lektorem DD2.0. Jak zawsze przy wersji z lektorem, mogą wystąpić przygłuszenia dźwięków w tle. Po za tym nie istnieją inne minusy. Dźwięk jest najlepszej jakości, wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, nie występują zakłócenia, które wpływałyby na negatywny odbiór filmu. Może nastąpić chwilowe zatrzymanie dźwięku podczas zmiany warstwy.


:: MENU / DODATKI ::

Menu w stu procentach zostało stworzone pod klimat filmu oraz pod tematykę, o której opowiada dzieło Lyncha. Na głównym planie widoczna jest autostrada oraz główni bohaterowie. W większej części menu stworzone jest w postaci animacji, tylko nieliczne elementy jak na przykład interaktywne menu, zrobione inaczej. Całości przygrywa niesamowita muzyka, świetnie wprowadzająca widza w mroczny klimat filmu. Niezłym rozwiązaniem było stworzenie przejść miedzy różnymi opcjami menu, w stylu "szumiącego telewizora", w którym nie leci żaden program.

Dodatków tutaj praktycznie nie ma, ponieważ te co są, są to podstawy bonusów na DVD. Oto one:
- ZWIASTUN - zwiastun "Zagubionej Autostrady".
- BESTFILM POLECA - są to cztery zwiastuny filmów, które wydał ten dystrybutor.
- WYBÓR SCEN - ułatwia nawigację po filmie.
Jak widać dodatków praktycznie nie ma, te co są, ciężko je określić bonusami.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::