ZAKŁADNIK  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
No Good Deed

:: REŻYSERIA ::
Bob Rafelson

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Niemcy, USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2002

:: CZAS TRWANIA ::
103 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Samuel L. Jackson,
Milla Jovovich,
Stellan Skarsgard...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DD 2.0

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
0

:: WYDANIE ::
1 Płyty DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: ZAKŁADNIK ::

 

Policjant prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia córki swego przyjaciela. Przypadkowo zostaje uwięziony przez członków międzynarodowego gangu złodziei, którzy dają mu bolesną lekcję życia... 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie. Jedynym minusem jest mała ziarnica obrazu, która nie przeszkadza podczas oglądania. Format również sprzyja oglądaniu, są to proporcje 16:9, coś na styl kinowego obrazu. Nie doświadczymy pikselozy, czy zamazywania się kolorów. Obraz współgra wraz z dźwiękiem. Jedyny jego przestój następuje podczas zmiany warstwy.

Dźwięk to kompozycja dwóch formatów. Pierwszym z nich jest Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, gdzie wszystko stoi na najwyższym poziomie, nic nam nie umknie, nic nie zagłuszy. Wersja z lektorem to Dolby Digital 2.0, trochę starsza wersja DD 5.1, która nie wykorzysta naszego kina domowego w stu procentach. Jak wiadomo lektor potrafi czasami zagłuszyć dźwięki słyszalne w tle, więc radzę oglądać z oryginalną ścieżką dźwiękową. Film nagrany jest na płycie dwuwarstwowej, co może powodować krótki przestój podczas zmiany warstwy. Po za tym nic więcej nie przeszkodzi wam w oglądaniu.


:: MENU / DODATKI ::

Menu nie jest zbyt dobrze wykonane. Na głównym planie znajduje się dwójka głównych bohaterów, a w tle umieszczono dwa małe ekraniki, w których możemy zobaczyć dwie inne filmowe postacie. W dolnej części ekranu znajduje sie interaktywne menu. Najlepszym elementem zawartym w menu jest podkład muzyczny, klasyczna muzyka potrafi wprowadzić w klimat filmu. Każda z opcji jest bardzo okrojona, nie ma tam ciekawych elementów, których nie zobaczylibyśmy gdzieś indziej. Powiedziałbym prędzej, że jest to wydanie dla gazety, a nie oryginalne w pudełku.

Dodatki nie istnieją, jedynie do wyboru mamy jeden niby bonus, a jest to WYBÓR SCEN, ułatwiający nawigację po filmie DVD. Wydawca mógł przynajmniej udostępnić materiały, z których dowiedzielibyśmy się coś więcej na temat filmu, a tak nic tutaj nie ma.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::