ZAKONNICA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Nun

:: REŻYSERIA ::
Corin Hardy

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Bonnie Aarons,
Demian Bichir,
Taissa Farmiga...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 2.40:1

:: REGION ::
2 ; 5

:: WYDANIE ::
1 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4,5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: ZAKONNICA ::

 

„Zakonnica” to kolejny film ze świata kultowej „Obecności” w reżyserii Jamesa Wana. Najnowsza uczta grozy zagłębia się w szokującą historię demonicznej zakonnicy, którą można było po raz pierwszy zobaczyć w „Obecności 2”.

Kiedy młoda zakonnica (Charlotte Hoppe) w rumuńskim klasztorze odbiera sobie życie, Watykan posyła tam jako śledczych nękanego koszmarami przeszłości księdza (Demian Bichir) i nowicjuszkę (Taissa Farmiga), tuż przed ślubami zakonnymi. Wspólnie odkrywają straszny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko życie, ale też wiarę i dusze, stawiają czoło złej sile pod postacią demonicznej zakonnicy. Wkrótce klasztor staje się miejscem przerażającej walki żywych z przeklętymi.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w oryginalnym kinowym formacie 2.40:1. Obraz stoi na dobrym poziomie. Mimo to nie obyło się bez standardowych błędów, które według mnie są mało istotne. Mowa jest o ziarnicy obrazu, która jest zawsze obecna. Jednak jej widoczność jest znikoma. Oczekiwał bym również trochę lepszej głębi ciemnych pasteli, są one dla mnie lekko wypłowiałe. Nie dostrzegłem innych zabrudzeń obrazu, czy to szumów, czy pikselozy. Kompresja również jest na wysokim poziomie, co świadczy o braku mieniącego się całą paletą kolorów tła.  

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Linia melodyczna wręcz wymiata i posiada niezły, mroczny klimat. Dzięki odpowiedniej głośności można niejednokrotnie wystraszyć się, a przez większość filmu czuć niepokój. Nie dostrzegłem tutaj błędów, które negatywnie wpływałyby na jakość dźwięku. Linia melodyczna jest spójna z obrazem, nic się nie zacina i wszystko działa poprawnie. Brak pisków, trzasków, czy szumów.


:: MENU / DODATKI ::

Menu jest proste samo w sobie. Jedynie plansza główna posiada elementy z produkcji - tapeta oraz podkład dźwiękowy. Reszta plansza osadzona jest w szarych odcieniach z odpowiednimi sekwencjami do wyboru. Interaktywne menu jest przejrzyste, lecz w języku angielskim. Nie sądzę, żeby ktokolwiek miał problem z nawigacją, wszystko jest intuicyjne i odnajdowane bez problemów. Szkoda tylko, że nie umieszczono tutaj więcej elementów z produkcji, która jest całkiem niezła. 

Na płycie znalazł się jeden konkretny dodatek na temat samej produkcji:
- nowy symbol horroru - pięciominutowy zlepek wypowiedzi twórców i aktorów na temat produkcji. Dość ciekawe zestawienie, którego często brakuje na płytach DVD.
Do dyspozycji mamy również wybór scen, ale to już jest zwykły standard. Świetne wydanie DVD, które bez problemów można polecić każdemu.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::