ZARAZ WRACAM  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
While She Was Out

:: REŻYSERIA ::
Simon Fellows

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA, Niemcy

:: ROK PRODUKCJI ::
2008

:: CZAS TRWANIA ::
80 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Kim Basinger,
Lukas Haas,
Craig Sheffer...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: ZARAZ WRACAM ::

 

Della Mayers (Kim Basinger) mieszka z z mężem i dwójką bliźniaków w eleganckim domu na przedmieściach. Kobieta całą uwagę poświęca dzieciom, zaniedbując dom i siebie, czym doprowadza do furii skłonnego do agresji męża Kennetha. Późnym wieczorem w wigilię Bożego Narodzenia Della wybiera się do centrum handlowego po ostatnie zakupy. Zirytowana bezmyślnym sposobem parkowania jednego z samochodów zostawia pod wycieraczką obraźliwą uwagę. Po wyjściu ze sklepu staje twarzą w twarz z kilkoma młodymi mężczyznami, którzy grożą jej bronią. Próbujący interweniować ochroniarz dostaje kulę prosto w głowę. Przerażona Della próbuje uciec, ale w ciemnościach rozbija samochód na skraju lasu. Dalej ucieka na piechotę, mając do obrony przeciwko czterem bandytom tylko własną determinację oraz skrzynkę z narzędziami...
 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Wydanie to posiada dość dobry obraz, który pozbawiony jest praktycznie błędów, po za jednym małym. Mowa jest tutaj o ziarnicy obrazu, nie jest ona grupa, więc nie powinno Wam to w ogóle przeszkadzać. Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, a dokładnie 1.78:1, co umożliwia lepszą jakość na telewizorach panoramicznych. Bardzo dobrze sprawuje się kontrast, dzięki któremu wszystko jest dobrze widoczne. Kolorystyka również nie zawodzi i nie tworzą się dziwne smugi, zamglenia i innego typu zniekształcenia obrazu spowodowane złym doborem pasteli.

Linia melodyczna jest wolna od błędów. Zapisana jest ona w formacie Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Podczas odtwarzania ścieżki dźwiękowej nie natkniecie się na jakieś udziwnienia, mowa tutaj jest o szumach, trzaskach i innych niechcianych dodatkach dźwiękowych. Dźwięk jest czysty i wszystko jest bardzo dobrze słyszalne.


:: MENU / DODATKI ::

Menu cechuje prostota i przejrzystość. Każda z opcji charakteryzuje się odmienną grafiką i posiada interaktywne menu. Nie zabrakło różnorakiego podkładu muzycznego, który w dość ciekawy sposób wprowadza widza w klimat filmu. Menu obsadzone jest w ciemnych pastelach, ale to raczej wskazuje na plus wydania niż na minus. Na głównej planszy nie zabrakło animowanych elementów, które w jakiś sposób urozmaicają to wydanie, ale do końca nie musiało ich być, takie jest moje zdanie.

Dodatki może i są na tej płycie, ale jest to zwykła podstawa każdego wydania DVD, więc ich praktycznie nie ma, a oto co tu najdziecie:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Nie wiem czy ktoś będzie czuł się usatysfakcjonowany z takiej ilości dodatków, ale patrząc się całościowo na to wydanie, to oceniam je jako dobre.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::