ZBAW MNIE OD ZŁEGO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
My Soul To Take

:: REŻYSERIA ::
Wes Craven

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Australia

:: ROK PRODUKCJI ::
2010

:: CZAS TRWANIA ::
105 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Max Thieriot,
John Magaro,
Emily Meade...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 4/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: ZBAW MNIE OD ZŁEGO ::

 

W sennym miasteczku krąży opowieść o seryjnym mordercy, który poprzysiągł powrócić i zabić siedmioro dzieci, urodzonych w noc jego śmierci. Mroczna historia odradza się po 16 latach, a masakra zaczyna się na nowo. Czy psychopacie udało się przeżyć? Czy może jego dusza znalazła inne ciało, by wypełnić okrutną obietnicę? Tylko jedno z siedmiorga dzieci zna prawdę. Adam „Robal” Hellerman miał zginąć tamtej nocy, podczas której jego ojciec oszalał. Od dziecka męczą go nocne koszmary i migreny. Teraz Adam czuje, że może ocalić przyjaciół przed potworem, który powrócił we własnym lub cudzym wcieleniu. Będzie musiał stawić czoła złu, które nie spocznie, póki nie dokona zaprzysiężonej zemsty.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [1,78:1]. Obraz stoi na dobrym poziomie. Obraz "zaopatrzony" jest w jeden mały mankament - ziarnica obrazu, która nie wpływa w znaczący sposób na jakość obrazu. Kontrast w świetny sposób wywiązuje się ze swojej roli. Tak samo jest z kompresją obrazu, dzięki czemu nie tworzą się przebarwienia i wszystko działa płynnie, bez przestojów i innych dziwnych utrudnień.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Jak zawsze to bywa w Polsce, jedynie linia melodyczna pozbawiona jest jakichkolwiek błędów, co oznacza, że nie ma do czego się przyczepić, a co najważniejsze każdy będzie usatysfakcjonowany z tego elementu DVD.


:: MENU / DODATKI ::

Monolith po raz kolejny wydaje dobry film z typowym dla siebie menu. Główna plansza to połączenie nieruchomej tapety z elementami animacji oraz ciekawej linii melodycznej. Pozostałe plansze to brak jedynie samej animacji. Bardzo dobrze dobrana kolorystyka, która w stu procentach pasuje do całego wydania. Nie zabrakło elementów horroru na wszystkich planszach - krwi, trupów.

"Zbaw mnie od złego" posiada kilka dodatków, które powinny usatysfakcjonować posiadaczy tego wydania DVD. Znajdziecie tutaj:
- zapowiedzi,
- zwiastun,
- wywiady,
- z planu.
Bardzo dobre wydanie DVD, które przypadnie większość jego posiadaczy. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::