ZGOTUJ IM PIEKŁO, MALONE  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Give'em Hell, Malone

:: REŻYSERIA ::
Russell Mulcahy

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2009

:: CZAS TRWANIA ::
95 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Thomas Jane,
Ving Rhames,
Elsa Pataky...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 3/6

OCENA OBRAZU: 5,5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4/6

 

 

 


:: ZGOTUJ IM PIEKŁO, MALONE ::

 

Prywatny detektyw Malone (Thomas Jane) to twardy gość. Nie bawi się w uprzejmości, nie waha się ani sekundy przed naciśnięciem spustu. Swoim wrogom funduje prawdziwe piekło. Tym razem podejmuje się ochrony teczki z tajemniczą i cenną zawartością. Ma przeciwko sobie zgraję gangsterów, którzy również nie zwykli się patyczkować. Dodatkową komplikacją jest piękna brunetka (Elsa Pataky), która próbuje udowodnić, że Malone wcale nie jest ze skaly...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz standardowo zapisany jest w proporcjach 16:9. Jego jakość jest bardzo dobra. Na wizji widać tylko jeden mały mankament, ale tylko po bliższym przyjrzeniu, mowa o ziarnicy obrazu. Wizja współgra wraz z linią melodyczną. Kontrast spisuje się bardzo dobrze. Brak przechodzenia pasteli na siebie. Nie tworzy się pikseloza.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej. Dźwięk współgra wraz z obrazem, przez co nie tworzy się efekt wyprzedzania jednego elementu przez drugi. Linia melodyczna jest bardzo dobrej jakości, dlatego też nie uświadczycie tutaj szumów, czy też trzasków. Wszystkie dźwięki są bardzo dobrze słyszalne i nic nie umknie Waszej uwadze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na dobrym poziomie. Na główny ogień wysuwa się pierwsza plansza, na której znajduje się mały ekran, jednak jego kształt nie przypomina standardowego TV, tylko prostokąt z powycinanymi wzorkami. Reszta menu jest bez animacji. Wszystkie elementy menu przypominają lata sześćdziesiąte lub siedemdziesiąte, ponieważ w takiej konwencji obsadzony jest film. Nie zabrakło podkładu dźwiękowego, który właśnie też przypomina wcześniej wspomniane czasy. Menu nie jest ani mroczne, ani nawet nie przypomina chociażby thrilleru.

Dodatki znajdujące się na płycie to zwykła podstawa każdego wydania DVD Monolithu. Standardowo znajdziecie trzy bonusy:
- wybór scen,
- zwiastun
- zapowiedzi.
Szkoda, że na płycie nie znalazł się jeszcze jakiś dodatek, który urozmaiciłby całe to wydanie DVD.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::