ZJAWY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Apparition, The

:: REŻYSERIA ::
Todd Lincoln

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2013

:: CZAS TRWANIA ::
80 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Tom Felton,
Ashley Greene,
Sebastian Stan...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: ZJAWY ::

 

Istnieje teoria mówiąca, że wszelkie paranormalne zjawiska są produktem ludzkiego umysłu, a duchy istnieją tylko dlatego, że w nie wierzymy. Grupa studentów przeprowadza eksperyment, który ma uzasadnić prawdziwość tej teorii. Badanie wymyka się spod kontroli, naukowcy powołują do życia potężną i przerażającą energię, która karmi się ludzkim strachem...


 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Podczas oglądania można natrafić na jeden standardowy minus, którym jest ziarnica obrazu. W tym przypadku jej wielkość jest bardzo mała, dlatego też nie przeszkadza ona w oglądaniu. Obraz bardzo dobrze radzi sobie w scenach w półmroku, przez co nie dochodzi do mienienia się tła różnymi kolorami. Nie ma problemów z ostrością oraz nasyceniem barw. Obraz działa płynnie, nawet, gdy zostaje zmieniona warstwa płyty. Brak pikselozy i innych zabrudzeń wizji.

Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i z lektorem. Wydawca dołączył ścieżki dźwiękowe jeszcze z innych krajów: Czechy, Węgry, Rosja oraz Turcja. Wszystkie nagrane są w systemie DD 5.1. Bez względu na wybór linii melodycznej dostajemy bardzo dobra jakość. Dźwięk pozbawiony jest błędów, które w negatywny sposób wpływałyby na odbiór. Brak szumów, pisków, czy innego typu zniekształceń. Film największą siłę przebicia ma, gdy wokół nas jest cicho, wtedy dźwięk potrafi pokazać na co go stać.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stoi na średnim poziomie. Jest to klasyczne menu pozbawione animowanych wstawek. Główna plansza  zaopatrzona jest w tapetę z jedną, z bohaterek i podkład dźwiękowy. Reszta pozbawiona jest tych podstaw. Dużym minusem jest brak polskiej wersji menu, mimo, że na początku wybieramy język polski, to i tak dostajemy menu po angielsku. Na pewno nie będziecie mieli problemów z nawigacją, ponieważ są tu tylko trzy główne opcje, z których zostajemy przeniesieni do bardziej czytelnych podrozdziałów. Kolorystyka dopasowana w stu procentach, dominują tutaj ciemne pastele.

Na płycie znalazł się tylko jeden dodatek, który nie jest w standardzie, a jest nim:
- Zjawy – kinowe widmo – jest to krótki reportaż oraz wypowiedzi aktorów i twórców.
Na pewno taki dodatek jest bardziej wartościowy niż jakiś wybór scen, którego tutaj brak (dziwne). Wydanie świetne. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::