ZWYCZAJNA PRZYSŁUGA  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
A Simple Favor

:: REŻYSERIA ::
Paul Feig

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
112 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Anna Kendrick,
Blake Lively,
Henry Golding...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 ; 2.00:1

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: ZWYCZAJNA PRZYSŁUGA ::

 

Stephanie jest uroczą, ale dość naiwną i niewinną młodą mamą, dla której szczytem występku i ryzykanctwa jest przejście przez ulicę na czerwonym świetle. Emily zaś to piękna, wyzwolona kobieta sukcesu, która trzyma życie za rogi. Panie poznają się w szkole swoich synów i natychmiast się zaprzyjaźniają. Przyjaciółki muszą się wspierać, więc Stephanie zgadza się pewnego dnia odebrać ze szkoły synka Emily. Byłaby to jedynie zwyczajna przysługa, gdyby nie fakt, że Emily nie pojawia się, by odebrać dziecko. I to przez kilka kolejnych dni. Dobroduszna Stephanie postanawia pomóc przystojnemu mężowi Emily w poszukiwaniach żony. Wkrótce okaże się, jak mało wiedziała o swojej najlepszej przyjaciółce…


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, w formacie 2.00:1. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Podczas oglądania możecie trafić na ziarnicę obrazu, która w nijaki sposób wpływa na jakość obrazu. Zauważalna jest dopiero po bliższym przyjrzeniu na drugi plan. Nie możecie narzekać na ostrość wizji, która radzi sobie świetnie. Nie dostrzegam również innych błędów, typu pikseloza, latające paprochy, czy szumy. Świetna kompresja filmu, która nie powoduje mienienia się tła całą paletą barw. Odtwarzanie odbywa się bez problemów, obraz działa płynnie, bez żadnego przycinania. 

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, jak również z polskim lektorem. Dźwięk to najlepszy element wydania. Linia melodyczna odgrywa dużą rolę, ponieważ jest to typowy thriller, gdzie dźwięk jest wyznacznikiem odpowiedniego klimatu. Linia melodyczna trzyma odpowiedni poziom, co wielokrotnie pokazywane jest podczas odtwarzania. Dźwięk pozbawiony jest błędów, w postaci szumów, trzasków, czy pisków. Linia melodyczna współgra z obrazem i nie zacina się.


:: MENU / DODATKI ::

Menu to standardowy twór Monolithu, który sprawdzał się już wielokrotnie. Tym razem również. Dobrze dobrano poszczególne elementy, które tworzą niezłą całość. Zamieszczono w nim najważniejsze osoby, trzon i całe zamieszanie w fabule - Stephanie, Emily oraz Seana. W tle przelatuje kilka motywów z filmu, którym towarzyszy rockowa muzyka. Kolorystycznie wszystko pasuje do siebie, niezłe połączenie szarości, czerni i czerwieni. Elementy z interaktywnego menu usytuowane są w widocznym miejscu, gdzie na pewno nikt ich nie przeoczy, a to dzięki zastosowaniu odpowiednio dużej i czytelnej czcionki. Menu jest proste i intuicyjne.  

Na płycie znalazły się standardowe dodatki umieszczane na DVD przez Monolith. Oto co znajdziecie na nośniku:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Podstawowe wydanie DVD z książką, które spodoba się fanom thillerów. Wydanie to posiada wszystko czego szukacie, ciekawego filmu, dobrej jakości wydawniczej, choć dodatków mogłoby być więcej. Polecam. 

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::