::INFORMACJE::


::TYTUŁ POLSKI::
8 Milimetrów

::
REŻYSERIA::
Joel Schumacher

::SCENARIUSZ::
Andrew Kevin Walker

::MUZYKA::
Mychael Danna
 

::ROK::
1999

::CZAS TRWANIA::
119 min.

::OBSADA::
Nicolas Cage
Joaquin Phoenix
James Gandolfini
Peter Stormare
Anthony Heald
Christopher Bauer
Catherine Keener
Myra Carter
Amy Morton
Jenny Powell
Anna Gee Byrd

::PLUSY::
+ Fabuła
+ Autentyczność
+ Pełen napięcia
+ Brutalne sceny

::MINUSY::
- Brak dobrych efektów dźwiękowych
- Postać "Maszyny"

::OCENA FILMU::
6/10

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


8MM

 

Jeden z najgłośniejszych filmów roku 1999, wyreżyserowany przez Joela Schumachera. Przez krytykę okrzyknięty jako dokument kontrowersji półświatka elit. Pasjonująca historia, niezwykłe uderzenie, majstersztyk. Po raz pierwszy zostaje ukazana tajemnica showbiznesu zajmującego się Hard kill&blood Porn. 8 milimetrów odnosi się do nośnika, niegdyś używanego podczas projekcji naukowych. Tym razem staje się zapisem perwersyjnej zabawy seksualnej, w której ludzkie ciało staje się narzędziem a zarazem materiałem.

Po śmierci milionera, dziedziczka fortuny odkrywa taśmę, skrzętnie ukrywane przez lata upodobania seksualne męża wychodzą na jaw. Przytłaczająca prawda, skłania ją do odkrycia na nowo przeszłości jej rodziny. Sprawę przydziela prywatnemu detektywowi, Tomowi Wells (Nicolas Cage). Prywatny seans wstrząsa, ukazując gwałt i brutalne morderstwo młodej dziewczyny. Przed detektywem pojawia się problem natury moralnej. Jego zadaniem jest potwierdzenie lub zanegowanie materiału dowodowego. Cała historia nabiera pikanterii, wszelkie nowe dowody, związane ze sprawą są do wglądu tylko i wyłącznie wdowy. Zagłębiając się w półświatek, zajmujący się pełna dystrybucją materiałów związanych ze sferą seksualną poznaje Maxa Kalifornia (Joaquin Phoenix). Z biegiem czasu sprawa przybiera nieoczekiwany obrót. Czy Tomowi uda się dotrzeć do prawdy? Czy prawda sama w sobie nie okażę się jednym fotomontażem... Jedno jest pewne terror nadal trwa...

Film odkrywa brutalną prawdę, fabuła jaką przedstawia ta produkcja zawiera, jak dotąd unikane przez filmowców tematy tabu. Każde nowe doświadczenie związane z turpizmem Hard kill&blood Porn wywołuje u widza emocje, indywidualnie dopasowane do poglądów. Przedstawia ciemną stronę ludzkiej seksualności. "8MM" jest mocnym filmem, pełnym okrucieństwa i realizmu. Wielokrotnie nasza podświadomość zostaje wystawiona na próbę. Gra pozorów oraz mocne wejścia, klimat... wspaniała gra aktorów, to i wiele więcej składa się na mocną dawkę adrenaliny.

Jak dla mnie, film ten wzbudzał negatywne emocje, sceny (oglądanie filmów z udziałem zabijanych na żywo dziewczyn) nie przypadły mi do gustu. "8 mm" jest mocnym filmem, pełnym okrutnych scen. Widać, że wzrok potrafi człowieka często zmylić. Zasady moralne wyniesione z dzieciństwa nie zawsze odnoszą się do naszych poczynań, choroby i spaczenia emocjonalne wpływają na naszą psychikę, tworząc między innymi maniaków seksualnych o wygórowanych upodobaniach. Czy otaczają nas normalni ludzie... Przyjrzyjmy się rzeczywistości, która nas otacza. Film wpływa na emocje.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::