SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

SATAN'S LITLE HELPER 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Satan's Little Helper

::REŻYSERIA::
Jeff Lieberman

::SCENARIUSZ::
Jeff Lieberman

::MUZYKA::
David Horowitz

::OBSADA::
Alexander Brickel, Joshua Annex, Katheryn Winnick..

::KRAJ::
USA

::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
 99 min.


 
 

Akcja filmu toczy się w Halloween. Młody chłopiec o imieniu Douglas jest zafascynowany brutalną grą komputerową "Satan's Little Helper" oraz samym szatanem. Postanawia, więc przebrać się za postać z owej gry i na własną rękę odszukać władcę piekieł. Podczas swojej wyprawy napotyka tajemniczą postać w kostiumie szatana. Naiwny chłopak myśląc, że jego poszukiwania zakończyły się sukcesem postanawia zostać "małym pomocnikiem" zamaskowanej postaci. Douglas pomaga swojemu "mistrzowi" w zabójstwach, sprowadza go nawet do swojego domu. Gdy orientuje się, że pod przebraniem szatana kryje się szalony morderca, a wszystko co się działo nie było niewinną zabawą jest już za późno.

  

"Satan's Little Helper" jest długo oczekiwanym powrotem mało znanego w Polsce reżysera filmów klasy B Jeffa Liebermana, twórcy "Just Before Dawn" oraz "Squirm". Reżyser ukazuje tu swoje spostrzeżenia na temat religii, gier komputerowych, a także dzisiejszej młodzieży. Jak można domyślić się już po opisie Lieberman stworzył bardziej czarną komedię niż typowy slasher, co cieszy, gdyż nie mamy do czynienia z kolejną kalką "Halloween" i tym podobnych.

  

Niestety aktorstwo nie stoi na zbyt wysokim poziomie, szczególnie irytująca była postać Douglasa, w którą wcielił się Alexander Brickel. W trakcie seansu widza denerwuje nie tylko jego naiwność, ale także to, że nie potrafił dobrze jej zagrać. Kilka innych epizodycznych postaci także zaprezentowało "drewniane" aktorstwo. Podobać się za to może gra Joshuy Annexa, który wcielił się w Szatana. Nie wypowiada żadnego słowa przez cały film, jednak jego gesty, zachowanie w różnych sytuacjach cz też gry słowne z chłopcem naprawdę potrafią rozbawić. Na uwagę zasługuje fakt, że morderca nie ukazał nam swojej twarzy i możemy się tylko domyślać kim jest.

  

Patrząc na obraz Liebermana jak na horror, nie możemy być zadowoleni. W trakcie filmu praktycznie nie dało się przestraszyć. Widzimy niewiele scen gore, a jak już je spotykamy to nie są one zbyt realistyczne. Plusem jest fakt, że nie mamy do czynienia z zastojami w akcji i nie grozi nam sen podczas seansu.

  

Podsumowując: "Satan's Little Helper" jest niezłą czarną komedią, a niestety słabym filmem grozy. Jest to pozycja godna polecenia fanom kina klasy B. Jeśli szukacie czegoś oryginalnego co mogłoby Was wystraszyć odradzam, a jeśli chcecie się pośmiać zachęcam.

::PLUSY::
+ momentami czarny humor
+ nie nudzi
+ gra Szatana


::MINUSY::
- gra pozostałych aktorów
- nie straszy
- kłująca w oczy naiwność chłopca


::OCENA FILMU::

5/10
   

   

AUTOR: GOTREK