::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Obcy 2: Decydujące Starcie

::
REŻYSERIA::
James Cameron

::SCENARIUSZ::
James Cameron, David Giler, Walter Hill

::MUZYKA::
James Horner, Jerry Goldsmith
 

::ROK::
1986

::CZAS TRWANIA::
154 min.

::OBSADA::
Sigourney Weaver
Carrie Henn
Michael Biehn
Paul Reiser
Lance Henriksen
Bill Paxton
William Hope
Jenette Goldstein
Al Matthews
Mark Rolston
Ricco Ross
Sam Troughton

::PLUSY::
+ Bardzo dobra kontynuacja
+ Efekty specjalne, muzyka i gra aktorów stoją na świetnym poziomie
+ Film posiada niesamowity klimat
+ Większa ilość obcych powoduje lepsze widowisko

::MINUSY::
- Nie jest to do końca horror

::OCENA FILMU::
8,5/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ALIEN 2 (ALIENS)

 

Ripley po ucieczce z planety opanowanej przez obcych dryfuje w kosmosie, uśpiona w komorze hibernacyjnej. Cudem odnajdują ją ludzie z firmy, dla których pracowała. Po odzyskaniu przytomności, dowiaduje się, że nie było jej przez kilkadziesiąt lat. Okazuje się, że firma wysłała kolonistów na tą samą planetę na, której doszło do masakry. Ludzi zamieszkujących nią dopada to samo, co stało się załodze Ripley. Firma wykorzystuję ją, by powróciła na tą planetę. Wraz z grupą szturmową musi powstrzymać po raz kolejny obcych...

"Aliens" jest drugą częścią kultowego filmu s-f z elementami grozy. Tym razem Ripley będzie musiała zmierzyć się nie z jednym obcym, ale z całą chmarą. Obcy znaleźli sobie pomieszczenie, gdzie królowa ( matka ) zaczyna "rodzić" swoje dzieci. I znowu okazuje się, że firma wystawiła Ripley do wiatru, ponieważ chcieli oni obcego żywego, by stworzyć straszliwą broń biologiczną. W postać Ripley tak jak w poprzedniej części wciela się Sigourney Weaver, oczywiście gra ona najlepiej i najbardziej przekonywująco. Pozostała grupa aktorów, nieco gorzej zagrała swoje role. Muzyka w filmie stoi na wysokim poziomie, świetnie nakręca akcję filmu. Dzięki niej "Aliens" posiada swój niesamowity klimat. W tej części są o wiele lepsze efekty specjalne, widoczne w akcjach z obcymi, których w filmie jest bardzo dużo. Akcja filmu jest o wiele szybsza, niż w poprzedniej części. Większa ilość obcych powoduje znacznie lepsze widowisko, więcej krwawych starć i niesamowitej zabawy ludzi z obcymi.

"Aliens" jest kolejną częścią znakomitej serii "Alien", która przeszła do historii, jako znakomity film s-f z elementami grozy.  Wszystko w filmie stoi na najwyższym poziomie. "Aliens" jest godny polecenia każdemu. Jest świetnym filmem, który każdy powinien zobaczyć.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD


 

 

 

 

 

 

 

 

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::