::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Obcy 3

::
REŻYSERIA::
David Fincher

::SCENARIUSZ::
David Giler, Walter Hill, Larry Ferguson

::MUZYKA::
Elliot Goldenthal
 

::ROK::
1992

::CZAS TRWANIA::
114 min.

::OBSADA::
Sigourney Weaver
Charles Dutton
Charles Dance
Paul McGann
Daniel Webb
Lance Henriksen
Pete Postlethwaite
Vincenzo Nicoli
Leon Herbert
Carl Chase
Christopher Fairbank
Hi Ching

::PLUSY::
+ Bardzo dobry pomysł na film
+ Klimatyczne miejsce akcji
+ Ścieżka dźwiękowa
+ Gra aktorów
+ Szybka akcja

::MINUSY::
- Efekty specjalne

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ALIEN 3

 

Nie znamy naszej przyszłości, co  nam przyniesie, co zostanie odkryte. Nie zawsze wiemy co jest dla nas dobre, a co nie. Czasami wydaje nam się, że jak nam ktoś zmydli oczy, to robimy coś dobrze, ale prawda jest inna. W większości przypadków Ci ludzie po prostu zamykają nam usta, bo „milczenie jest złotem”. Również w obecnych czasach możemy się spotkać z nietolerancją oraz z „głuchotą” ludzką, czasami jest lepiej posłuchać „szarego człowieka” niż specjalisty, który zdobył dyplom dzięki pomocy tatusia bądź nie ma pojęcia o tym co robi wmawiając nam, że czynimy dobrze.  Pieniądze są niesamowicie pięknie wyglądającą mgłą, w którą pragniemy wejść poświęcając najróżniejsze cenne dla nas rzeczy, lecz gdy znikną jesteśmy niczym, gdyż już nam nic nie zostało. Chodzi mi głownie o morał jaki możemy wynieść z filmu jakim jest „Alien 3”.

Po zahibernowaniu porucznik Ripley, Newt ( dziewczynka z drugiej części filmu „Alien” ) oraz jednego z żołnierzy na statku wybucha pożar. Ripley wraz z resztą załogi zostaje wyrzucona w miejsce, gdzie znajduje się więzienie. Miejsce to jest dość odludne, gdyż rzadko kto tam zagląda, chyba, że przyjeżdża dostawa jedzenia oraz innych podstawowych do życia rzeczy jak lekarstwa czy odzież. Ripley zauważyła, że w kabinie, w której leżała dziewczynka jest wypalona dziura, jakby obcy tam się znajdował i pozostawił po sobie ślad. Z pomocą służby medycznej - Clarensa, dokonuje autopsji zwłok dziewczynki. Na szczęście niczego nie znajdują. W późniejszym czasie okazuje się, że jeden z obcych – Królowa, znajduje się wewnątrz jej ciała. Czy uda jej się przezwyciężyć potwora? Czy pomogą jej gwałciciele, mordercy, złodzieje…

Trzecia część serii „Alien” okazała się również dobrym pomysłem, chociaż nie wiem, jak  wymyślane są sceny przetrwania potwora oraz jego obecność przy Ripley. No cóż mamy tu do czynienia z dość nietypową scenerią - więzieniem, w którym odseparowani mężczyźni od lat nie widzieli kobiety oraz złożyli celibat. To dla mnie jest dość dziwne. Akcja filmu rozgrywa się dość szybko co jest plusem a zarazem minusem tego filmu. Efekty filmu nie są najlepsze, ale sposób zabijania potwora można twórcom powinszować, są oryginalni. Ścieżka dźwiękowa spełnia swoje oczekiwania choć niektórzy mogą się trochę zawieść. Gra aktorów na dobrym poziomie a w szczególności można pochwalić aktorkę grającą Ripley czyli samą Sigourney Weaver. Polecam film fanom "Alien" oraz filmów s-fi.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD


AUTOR:
MAWET

 
     
 ::GALERIA::