::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Alien Konta Predator

::
REŻYSERIA::
 Paul W.S. Anderson

::SCENARIUSZ::
Paul W.S. Anderson Ferguson

::MUZYKA::
Harald Kloser
 

::ROK::
2004

::CZAS TRWANIA::
101 min.

::OBSADA::
Sanaa Lathan
Lance Henriksen
Raoul Bova
Colin Salmon
Joseph Rye
Tom Woodruff Jr.
Agathe De La Boulaye
Ewen Bremner
Sam Troughton
Tommy Flanagan
Carsten Norgaard

::PLUSY::
+ Szybkie tempo akcji
+ Efekty specjalne, muzyka i gra aktorska
+ Bardzo dobra fabuła
+ Walka pomiędzy Predatorami a Obcymi

::MINUSY::
- Nie jest to do końca horror
- Nudny początek

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ALIEN VERSUS PREDATOR

 

Alien versus Predator“ przypomina raczej grę nintendo lub play station, gdzie mamy możliwość wyboru robota, którym chcemy sterować i staczamy walkę z wrogiem. Można również wyobrazić sobie ludzką przyszłość, czyli najpierw giną ludzie a następnie wykańczają się nawzajem roboty.

Ekipa badawcza i odkrywcza zmierza na Antarktydę, by zbadać ten zamrożony kontynent. Trafiają na ślad piramidy pełnej tajemnic, jednak do tej samej budowli podążają predatorzy, którzy, jak co tysiąc lat staczają tam bój. Niszczą i zabijają wszystko, co stanie im na drodze. Po przekroczeniu progu przez naukowców, znajdują dziwny mechanizm, który ożywia matkę obcych. Uwięziona w łańcuchach, zaczyna rodzić dzieci, które pójdą zabijać…

Film Paula W.S. Andersona ( nakręcił on także Resident Evil Apokalipsa w 2004 roku ) ujrzał światło dzienne 13 sierpnia 2004 roku. Trwa zaledwie 101 minut, podczas których dużo się dzieje. Nie jest to kontynuacja żadnego z tych filmów. Jest dziwną mieszanką, choć w tym wypadku słuszną ( poziom walki jest wyrównany ) to tak jakbyśmy postawili do walki Frediego Krugera i Michaela Myersa. Tempo akcji jest bardzo szybkie. Zdziwiło mnie połączenie sił człowieka i predatora, to było dla mnie dużym zaskoczeniem. Porażką jak dla mnie jest to, że gra tu aktor Lance Henriksen, który zagrał w trzeciej części filmu Alien i nie wiem po co znowu powołali go do życia. Jakiś cud?? Przyznam, że zaskoczyła mnie wygrana predatorów, bardziej stawiałam na obcych. Film polecam, choć nie wywarł na mnie większego wrażenia. I czyżby nastał pokój pomiędzy ludźmi a predatorami?


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

  

 


 

 

AUTOR: MAWET

 
     
 ::GALERIA::