::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Alone

::
REŻYSERIA::
Philip Claydon

::SCENARIUSZ::
Paul Hart-Wilden

::MUZYKA::
Rick Wakeman
 

::ROK::
2001

::CZAS TRWANIA::
104 min.

::OBSADA::
John Shrapnel
Caroline Carver
Laurel Holloman
Miriam Margolyes
Isabel Brook
Susan Vidler
Claudia Harrison
Rick Wakeman
Claire Goose
Gwen Vaughan
Rachel Woodes

::PLUSY::
+ Udana Brytyjska produkcja
+ Kolejny dobry slasher
+ Mordercą jest kobieta ( lesbijka ) a nie mężczyzna - bardzo rzadko można zobaczyć taki film
+ Od początku do samego końca nie wiadomo jak wygląda morderca
+ Muzyka

::MINUSY::
- Niestałość akcji
- Bardzo źle dobrana scenografia
- Słyszalny oddech głównej bohaterki - na dłuższą metę staje się to bardzo denerwujące
- Efekty specjalne

::OCENA FILMU::
6/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


ALONE

 

Alex po stracie rodziców boryka się ze swoją chorobą psychiczną, która jest bardzo niebezpieczna dla społeczeństwa. Dochodzi do najgorszej sytuacji, jaka mogłaby się zdarzyć – dziewczyna zaczyna zabijać. Do akcji wkracza miejscowa policja, która musi jak najszybciej powstrzymać wariatkę…

Alone” jest slasherem nakręconym w Wielkiej Brytanii, nie wiem dokładnie, z jakich przyczyn jestem uprzedzony do angielskich produkcji, najprawdopodobniej większość z nich okazuje się najczęściej nieudana. Film opowiada historię chorej psychicznie kobiety, która zabija upatrzone wcześniej ładne dziewczyny. Jej metody są bardzo dziwne, ponieważ Alex najprawdopodobniej jest lesbijką, która chce sobie znaleźć przyjaciela a ona jest przez wszystkich odtrącana i to powoduje, że dziewczyny, które się jej nie słuchają giną. Przez cały czas trwania filmu, widzimy oczami morderczyni i ciągle słychać jak ona „oddycha”. Początkowo jest to dość dobrym dodatkiem, ale na dłuższą metę staje się bardzo denerwujące. Scenografia nie pasuje do horroru, kto widział, żeby w filmie grozy były ładne i przytulne domy. Jedynie ostateczna rozgrywka jest przygotowana bardzo dobrze, przypomina scenę z „Halloween”. Akcja filmu jest bardzo niestała, dużo momentów jest monotonnych niepotrzebnych. Bardzo dużym plusem jest fakt, że od początku do końca filmu nie zobaczymy morderczyni.

Efekty specjalne są bardzo słabe, nie ma tutaj nawet dobrych scen, gdzie widać jak morderca zabija, są tylko ofiary. Muzyka nadaje filmowi specyficzny a zarazem tajemniczy klimat, który odczuwalny jest przez cały czas. Gra aktorów stoi na średnim poziomie, raczej większość z nich nie wykazali się swoimi umiejętnościami.

„Alone” jest slasherem, który na krótki czas zostanie w naszej pamięci. Jest on średniej klasy filmem, który niewiele nam przekazuje. Polecam go jedynie zagorzałym fanom slesherów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

  

 

 


 

 

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::