SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


  

AMAZONIA: THE CATHERINE MILES STORY 

 

::TYTUŁ POLSKI::
Amazonia: The Catherine Miles Story

::REŻYSERIA::
Mario Gariazzo

::SCENARIUSZ::
Franco Prosperi

::MUZYKA::
Jeff Rona

::OBSADA::
Elvire Audray, Will Gonzales, Andrea Coppola...

::KRAJ::
Włochy

::ROK::
1985

::CZAS TRWANIA::
90 min.


 
 

Film tematyką podobny jest do „Cannibal Holocaust”, ale tylko z pozoru. Gdyby nie kilkanaście brutalnych scen – można by go zakwalifikować do filmów przygodowych zamiast do gore. Obraz włoskiego reżysera przedstawia losy Catherine Miles - młodej dziewczyny, która znalazła się w trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Studentka sama przedstawia nam wydarzenia sprzed lat – kiedy opowiada o swoich przeżyciach reporterowi i gdy relacjonuje to co ją spotkało, jako oskarżona przed ławą przysięgłych.

     

Catherine postanowiła spędzić jedne z wakacji, z bogatymi rodzicami, którzy wykupili plantację w Ameryce Południowej. Razem wyruszają łodzią-domem wzdłuż dzikiej rzeki. Niestety rodzice dziewczyny giną od jadu z zatrutych strzał. Sama uchodzi z życiem, gdyż uratował ją jeden z Indian. Piękna dziewczyna była świadkiem, jak jej wybawca odcina głowy jej rodziców. Siłą zostaje zaciągnięta do wioski prymitywnego ludu, gdzie była niezwykłym zjawiskiem. Catherine miała jednak silny charakter i walczyła na każdym kroku ze swoimi ciemiężcami, próbując ucieczki przy każdej okazji. W wiosce dochodziło do walk o blond piękność, a jej dziewictwo uważano za coś godnego. No może nie do końca - bo gdy została sprzedana pewnemu wojownikowi – poddano ją rytuałowi rozdziewiczania przy pomocy drewnianego wibratora. Oddała się jednak dobrowolnie tylko jednemu z Indian, który przez rok jej zamieszkiwania wśród plemienia starał się o jej względu i tylko on był jej przychylny. Mężczyzna nauczył się dla niej języka angielskiego, by zdradzić jej sekret, kto zabił jej rodziców i zaryzykował dla niej życie – pomagając jej w ucieczce do cywilizacji. Tylko, czy Catherine po tak silnych przeżyciach zdoła wrócić do cywilizacji i czy społeczeństwo ją na nowo zechce… ?

     

Opowieść przedstawiona w wolnym tempie, skupiająca się na eksponowaniu plemiennych rytuałów, gdzie najważniejszy był honor i poszanowanie wspólnie określonych praw. W filmie zobaczymy wiele ładnych plenerów, by po chwili zobaczyć prawdziwą dzikość natury zwierząt oraz sceny z największych dzieł gore. Kontrast dość wyraźny. Fani „Cannibal Holocaust” i „Cannibal Ferox” będą tym obrazem bardzo rozczarowani. Na uwagę zasługuje znakomita gra Elwiry Audray no i jak przystało na włoskie filmy muzyka.    

::PLUSY::
+lokacje
+ efekty gore

::MINUSY::
- marna imitacja Cannibal Holocaust

::OCENA FILMU::
6/10 

   

AUTOR: XXX