::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

American Psycho 2

::
REŻYSERIA::
Morgan J. Freeman

::SCENARIUSZ::
Karen Craig
Alex Sanger


::MUZYKA::
Mark Sanders
Thomas Carnegie

::ROK::
2002

::CZAS TRWANIA::
88 min.

::OBSADA::
Mila Kunis
William Shatner
Kim Schraner
Geraint Wyn Davies
Robin Dunne
Kate Kelton
Shoshana Sperling
Neil Crone
Lindy Booth
Quancetia Hamilton
Kay Hawtrey
Susan Laney Dalton

::PLUSY::
+ Kontynuacja historii
Patricka Batemana

::MINUSY::
- Nieudany sequel
- Beznadziejna fabuła
- Brak
klimatu historii o Patricku Batemanie

- Słabo gra aktorów

::OCENA FILMU::
3/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


AMERICAN PSYCHO 2: ALL AMERICAN GIRL

 

Pierwsza część filmu „American Psycho”, która ukazuje nam zakochanego w sobie maklera giełdowego Patricka Batemana (Cristian Bale), będącego równocześnie seryjnym mordercą, okazała się totalną klapą. Dziwi więc fakt, że postanowiono nakręcić kolejną jego odsłonę. Na domiar złego na stołku reżyserskim zasiadł znany w Polsce z serialu "Jezioro Marzeń" Morgan J. Freeman, dla którego jest to pierwsza produkcja pełnometrażowa.

Akcja filmu rozpoczyna się od sceny, w której Rachelle Newman (Mila Kunis) i jej opiekunka są związane i skneblowane przez Batemana. Dobiera się on do opiekunki, a Rachelle dziwnym sposobem wyswobadza się i zabija mordercę. Od tej chwili jej życie diametralnie się zmienia (ogromne problemy psychiczne). Następnie zostajemy przeniesieni 15 lat do przodu, gdzie urocza Rachelle jest już studentką. Uczestniczy ona w programie poświęconym tematyce seryjnych morderców i ma duże szanse zostać asystentką wykładowcy. By ułatwić sobie drogę do stanowiska zabija potencjalnych kandydatów. Wszyscy myślą, że powrócił seryjny morderca…

Film jest nieudanym sequel'em pierwszej części "American Psycho", która również nie okazała się być wielkim hitem. I co jest bardzo istotne nie oddaje klimatu historii o Patricku Batemanie. Jest to kolejna produkcja o seryjnych mordercach, których powstało już mnóstwo od czasu „Krzyku” Wesa Cravena. W tym przypadku sprawdza się teza o tym, że kontynuacja jest przeważnie gorsza. Można było przewidzieć, że pomysł nie wypali, gdy ekipa pierwszej części odsunęła się od dalszych realizacji i sytuację przejęli oraz wykorzystali praktycznie sami debiutanci i mało doświadczona załoga.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 

 

 

 

 

 


 

 

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::