::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Amerykański Wilkołak W Londynie

::
REŻYSERIA::
John Landis

::SCENARIUSZ::
John Landis

::MUZYKA::
Elmer Bernstein

::ROK::
1981

::CZAS TRWANIA::
97 min.

::OBSADA::
David Naughton
Rik Mayall
Sean Baker
Griffin Dunne
Jenny Agutter
Paddy Ryan
Anne-Marie Davies
Don McKillop
Paul Kember
John Woodvine
Colin Fernandes
Michele Brisigotti

::PLUSY::
+ Charakteryzacja
+ Gra aktorska
+ Klasyk filmów o wilkołakach
+ Pielęgniarka :P

::MINUSY::
- Tytuł
- Trudno się jeszcze do czegoś przyczepić

::OCENA FILMU::
8/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


AMERICAN WEREWOLF IN LONDON, AN

 

David i Jack, amerykańscy studenci, wędrują po Angli. Trafiają do karczmy ''Pod zarżniętym Jagnięciem''. Biesiadnyci okazują się dziwni, to za sprawą pentagramu powieszonemu na ścianie. Studenci wędrują dalej i dochodzą do wrzosowisk. Tam z głębi nocy atakuje ich dziwne stworze nie. Jack zostaje brutalnie zabity, a David zostaje ciężko ranny. Trafia do szpitala. Tam nawiedza go duch zmarłego przyjaciela, który mówi mu, że jest wilkołakiem a przez to on nie może zaznać ukojenia. Wkrótce nowo powstały wilkołak zaczyna zabijać.

Wilkołaki... temat wiele razy reżyserowany, zazwyczaj z miernym skutkiem. Właśnie zapoznaliśmy się z jednym z nich, trochę starszym.

Najlepszym atutem tegóż filmu jest świetna charakteryzacja nagrodzona oscarem. Uwagę przykuwa rozkładający się Jack (to trzeba zobaczyć) i zamiana Davida w wilkołaka. Także aktorstwo daje rade, profesjonalizm o 100 procencikach. Efekty specjalne jak na tamte są dobre, szczególnie sceny rozszarpywania przez wilkołaka. Ten horror nie miał wielkiego pola do popisu głównie z tej przyczyny, że wyszedł świetny film ''Poltergeist" ale to oczywiście nie oznacza że jest gorszy, wręcz przeciwnie, miom zdaniem ''An American...'' jest lepszy. ''An American Werewolf In London'' to film warty uwagi. Jest to doskonały przykład znakomitego horroru.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

 


 

 

 

 
 

 

AUTOR: BARTHOLOMEW

 
     
 ::GALERIA::