::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Amityville 2: Opętanie

::
REŻYSERIA::
Damiano Damiani

::SCENARIUSZ::
Tommy Lee Wallace, Dardano Sacchetti

::MUZYKA::
Lalo Schifrin

::ROK::
1982

::CZAS TRWANIA::
100 min.

::OBSADA::
Moses Gunn
Diane Franklin
Jack Magner

::PLUSY::
+ Motyw z "Egzorcysty"
+ Mroczny klimat
+ Efekty specjalne, muzyka i gra aktorów

::MINUSY::
- Niestała akcja

::OCENA FILMU::
7/10
 

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-99A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


AMITYVILLE 2: THE POSSESSION

 

Rodzina Montelli wprowadza się do domu, który został zbudowany na starym indiańskim cmentarzu. Początkowo cieszą się z nowego dobytku, lecz po pewnym czasie ich spokój zostaje zakłócony przez dziwne zjawiska, które powodują u nich strach, który wzmaga się z czasem. Duchy zamieszkujące w domu nie pozwolą nikomu wyjść z niego o własnych siłach…

Małe miasteczko, spokojna okolica a w niej nawiedzony dom. Ten opis jest każdemu dobrze znany. Właśnie o tym opowiada druga część „Amityville”. Duży nacisk położono tutaj, żeby film posiadał wspaniały mroczny klimat, który trzyma widza w napięciu już od samego początku. Tym razem zło wychodzi z ukrycia i daje popalić mieszkańcom. Opętuje Sonniego, który pod wpływem jego moc zabija swoich bliskich. Zobaczyć można jeszcze tutaj scenę z egzorcyzmami, która nawiązuje do kultowego już filmu „Egzorcysta”.

Efekty specjalne pokazane w filmie są bardzo dobre a połączone z świetną muzyką tworzą niesamowity i specyficzny klimat, który towarzyszy nam podczas oglądania. Niezłe efekty możemy zobaczyć podczas opętania Sonniego przez demony, które zawładnęły jego ciałem i prowadziły go ku zagładzie rodziny. Ważną rolę w tym filmie pełni gra aktorów, która jest bardzo dobra, przekonuje a czasami zadziwia widza.

„Amityville 2” jest bardzo dobrą kontynuacją pierwszej części. Efekty specjalne, muzyka i gra aktorów stoją na dobrym poziomie. Film ten posiada niesamowity klimat, który jest odczuwalny os samego początku. Polecam go wszystkim horror maniakom a także ludziom chętnych zobaczyć dobry film grozy.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


DVD

CIEKAWOSTKI

KSIĄŻKI

SYLWETKI

MUZYKA

DOWNLOAD

AUTOR: PASTOR

 
     
 ::GALERIA::